• Пошук по сайту
  • Пошук по документах

Зберігання пального потребує ліцензії

eye

532

27.05.2021 15:31

Загальні новини

img

Шановні платники! Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі пальним та зберігання пального на території України визначено Законом України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах та пального» зі змінами та доповненнями (Далі – Закон № 481).

У сферу дії Закону потрапляють: нафтопродукти, палива моторні, скраплений газ, а також речовини, що використовуються як компоненти вищевказаних видів пального. 

Перебування пального на балансі суб’єкта господарювання або на відповідальному зберіганні хоча б один день (при цьому таке пальне зберігається у стаціонарних ємкостях) є зберіганням пального та здійснюється за наявності ліцензій.

Власне, зберігання пального, – це діяльність із зберігання пального (власного або отриманого від інших осіб) із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик (ст.1 Закону № 481). 

Суб’єкти господарювання, які закуповують пальне та зберігають його на своїй території для подальшого використання для власних потреб зобов’язані придбати ліцензію на право зберігання пального (виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки).

Суб'єкт господарювання має право зберігати пальне без отримання ліцензії на право зберігання пального в місцях виробництва пального або місцях оптової торгівлі пальним чи місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримані відповідні ліцензії.

Також повідомляємо, що суб'єкти господарювання, які здійснюють роздрібну, оптову торгівлю пальним або зберігання пального виключно у споживчій тарі до 5 літрів, ліцензію на роздрібну або оптову торгівлю пальним або ліцензію на зберігання пального не отримують.

Термін дії ліцензії – 5 років. Сплата за ліцензії справляється за кожний наступний щорічний термін дії ліцензій. 

Відповідно до ст. 15 Закону № 481 встановлена:

  • річна плата за ліцензії на право оптової торгівлі пальним у розмірі: 

  • 5000 гривень за кожне місце оптової торгівлі пальним,

  • 10000 гривень за відсутності у ліцензіата місць оптової торгівлі пальним; 

  • річна плата за ліцензії на право зберігання пального:

  • 780 гривень на право зберігання пального,

  • 780 гривень на право зберігання пального (виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки);

- річна плата за ліцензії на право зберігання пального:

  • 2000 гривень на право роздрібної торгівлі пальним.

Сплата чергового платежу за ліцензії здійснюється у розмірах, встановлених цим Законом, і справляється за кожний наступний щорічний термін дії ліцензій.

Сплата за весь термін дії ліцензії не дозволяється.

Перелік документів для отримання ліцензії передбачено ст. 15 Закону № 481. 

На виконання вимог Закону України від 17.03.2020 № 530-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» та з метою забезпечення безперебійного надання електронних довірчих послуг у період карантину, Головне управління ДПС у Донецькій області пропонує отримувати інформацію щодо діючих ліцензій на офіційному сайті ДПС України за електронною адресою: https://tax.gov.ua/dovidniki-reestri-perelik/reestri/383525.html.

Для отримання більш детальної інформації пропонуємо звертатися за телефоном: 0980753533, або з документами на отримання ліцензії на пальне за адресами:

  • вул. Італійська, 59, м. Маріуполь, Донецька обл., 87515, 

  • вул. Куїнджі, 93, м. Маріуполь, Донецька обл., 87515. 

Дізнавайтеся про всі новації податкового законодавства на офіційній сторінці ГУ ДПС у Донецькій області у мережі Facebook.

 

Підписатися на Facebook  

fb.com/TaxUkraine

www.facebook.com/tax.donetsk

Підписатися на Telegram-канал 

t.me/tax_gov_ua

Підписатися на YouTube 

youtube.com/TaxUkraine

youtube.com/c/ДПСуДонецькійобласті

 

Спілкуйтеся з Податковою службою дистанційно і безпечно за допомогою сервісу «InfoTAX» 

t.me/infoTAXbot 

Назад до розділу

Опитування

Яку інформацію Ви найчастіше шукаєте на Smart-порталі?

47,06%

23,53%

17,65%

11,76%

Триває до 31/12/2020

Останні новини з категорії:

За підтримки соціального бізнесу в Покровській КЛІЛ відкрили оновлене реабілітаційне відділення

Через збільшення кількості інсультних та інфарктних пацієнтів, а також людей, які потребують якісної реабілітації після переломів і складних травм, у клінічній лікарні інтенсивного лікування «осучаснили» реабілітаційне відділення.

eye

151

Новини громад

19 квітня 2024 12:55

Ліквідація наслідків обстрілу: комунальники працюють над відновленням житла покровчан

Учора, 18 квітня, місто Покровськ знову стало об’єктом ворожої атаки, яка принесла руйнування та збитки. Загалом, пошкоджено 17 багатоквартирних будинків та 22 приватних домогосподарства.

eye

36

Громада 1

19 квітня 2024 12:15

Гуманітарна місія «Проліска» продовжує допомагати жителям Покровська

Представники ГМ “Проліска” за підтримки УВКБ ООН продовжують свою важливу справу, надаючи допомогу містам, які перебувають у зоні збройного конфлікту.

eye

31

Громада 1

19 квітня 2024 11:45

ic

Як бути в курсі останніх новин?

Підпишіться на email розсилку, щоб отримувати найоперативнішу інформацію