• Пошук по сайту
  • Пошук по документах

Понад 88 % технологічних порушень в опалювальному періоді склали пошкодження магістральних та розподільчих теплових мереж

eye

373

07.05.2021 14:49

RSS

img

Про це повідомив 27 квітня 2021 року директор Департаменту державного нагляду у сфері теплопостачання Держенергонагляду Віталій Михайлович під час наради у Міністерстві розвитку громад та територій України.

У ході наради було підбито підсумки проходження опалювального сезону 2020-2021 років, підготовки й виконання планів заходів до опалювального сезону 2021-2022 років, а також відбулось обговорення проблемних питань та шляхи їх вирішення.

Віталій Михайлович повідомив, що перед початком опалювального періоду 2020-2021 років (далі – ОП) представниками Держенергонагляду оглянуто більше 4,8 тис. джерел теплової енергії з приєднаними до них тепловими мережами та 21,4 тис. систем теплоспоживання споживачів теплової енергії, у тому числі соціально важливих споживачів (закладів охорони здоров’я, освіти й дошкільної освіти) та було виявлено 2 807 порушень вимог чинних норм і правил у сфері теплопостачання.

Протягом опалювального періоду 2020-2021 років Держенергонагляд здійснював постійний моніторинг стану проходження ОП, виявленням та усуненням теплопостачальними організаціями технологічних порушень, відновленням і дотриманням режиму теплопостачання споживачів теплової енергії. Представники відомства брали участь у роботі комісій суб’єктів господарювання з розслідування причин і наслідків аварій та відмов на об’єктах у сфері теплопостачання, а також в межах компетенції розглядали звернення суб’єктів відносин у сфері теплопостачання. Так, представниками Держенергонагляду було зафіксовано 4 656 випадків технологічних порушень на енергетичному обладнанні та теплових мережах теплопостачальних організацій.

«Найбільше випадків технологічних порушень, що призвели до припинення теплопостачання населення і соціально важливих споживачів, зафіксовано у Києві, Вінниці та Львові. Основні проблемні питання у сфері централізованого теплопостачання – високий рівень зношеності енергетичного обладнання, низькі темпи модернізації теплогенеруючих установок, неукомплектованість персоналу та недотримання термінів проведення перевірки знань», – зазначив директор Департаменту.

Крім того, Віталій Михайлович від імені Держенергонагляду надав рекомендації суб’єктам відносин у сфері теплопостачання щодо переліку заходів, які необхідно виконати до початку наступного опалювального періоду, серед яких:

  • своєчасно провести ремонтні та профілактичні роботи на теплових установках і мережах у необхідних обсягах;

  • провести налагоджувальні роботи з усунення порушень, виявлених у теплових та гідравлічних режимах роботи систем теплопостачання;

  • виконати гідравлічні випробування теплових мереж і місцевих систем опалення на щільність та міцність, провести їх промивку;

  • перевірити технічний стан теплових пунктів, насосних агрегатів, водопідігрівачів, вузлів обліку теплової енергії, контрольно-вимірювальних пристроїв та автоматики;

  • укомплектувати відповідні підрозділи теплового господарства обслуговувальним персоналом, провести його навчання та перевірку знань, протиаварійні тренування персоналу щодо ліквідації технологічних порушень у системах теплопостачання та інші.

«Тільки своєчасно розпочата та організаційно забезпечена робота суб’єктів господарювання може гарантувати стале функціонування та надійне теплопостачання в опалювальний період 2021-2022 роки», – наголосив директор Департаменту.

Назад до розділу

Опитування

Яку інформацію Ви найчастіше шукаєте на Smart-порталі?

47,06%

23,53%

17,65%

11,76%

Триває до 31/12/2020

Останні новини з категорії:

Попри обстріли ДТЕК Донецькі електромережі повернув світло в оселі понад 24 тисяч родин на Донеччині

Протягом доби аварійно-ремонтним бригадам ДТЕК Донецькі електромережі вдалося відновити електропостачання 9 населених пунктів, постраждалих через обстріли.

eye

16

Новини

05 жовтня 2022 14:53

Держнагляд: Підготуйте свої будинки до зими

На Україну чекає складний опалювальний період через безглузду агресію з боку російської федерації. Зараз усі енергетики посилено готують енергетичну інфраструктуру до опалювального періоду 2022-2023 років.

eye

11

Новини громад

05 жовтня 2022 14:40

Очільник військової адміністрації обстежив простіші укриття та матеріальне забезпечення громади

Сергій Добряк разом із заступником Покровського міського голови Миколою Шабельником оглянули об`єкти цивільного захисту та та резервні продуктові склади.

eye

38

Новини громад

05 жовтня 2022 13:57

ic

Як бути в курсі останніх новин?

Підпишіться на email розсилку, щоб отримувати найоперативнішу інформацію