• Пошук по сайту
  • Пошук по документах

Не пали - компостуй

eye

573

26.03.2021 14:54

RSS

img

З приходом весни, встановлення теплих та сухих погодних умов на території Покровської міської знов стає актуальною проблема спалювання сухої рослинності або її залишків, у тому числі підпали стерні, займання сільськогосподарських угідь, полезахисних лісосмуг та яружно–балочних насаджень.

Серед основних причин виникнення займань: нехтування елементарними правилами пожежної безпеки, необережне поводження з вогнем, а також навмисний підпал трави та стерні.

Зоологи та агрономи зазначають, що спалювання залишків соломи, сухої трави та стерні спричиняє не тільки забруднення повітря, а й значною мірою шкодить мікрофлорі ґрунту. Також це призводить до вигорання прилеглих лісосмуг та лісів. Під час пожеж гинуть та отримують опіки тварини. Також підпали стерні можуть ставати причиною замикання та вимкнення енергомереж. Річ у тім, що через поля нерідко проходять високовольтні лінії електропередач.

Серед причин займання фахівці ДСНС України називають людську недбалість (недопалки, необережне поводження з вогнем на відкритих просторах, лісах та посадках) та навмисний підпал. Деякі недобросовісні фермери, аби заощадити на пальному замість того, щоб зорати поле після збирання зернових та зернобобових, просто випалюють стерню. Вони вважають, що спалена стерня чи солома насичує та удобрює золою ґрунт. Агрономи та дослідники зауважують, що такі думки є помилковими, адже рослинні рештки, які спалюються не дають нічого нового землі. Поживні та мінеральні речовини удобрюють ґрунт при розкладанні.

Рятувальники постійно нагадують, що при сильному вітру полум’я швидко розповсюджується. На відкритій території без вітру вогонь може ширитися зі швидкістю до       4-х км за годину, із вітром – до 30 км. Висота полум’я при цьому може сягати 2-х метрів. У ДСНС зазначають, що найбільш небезпечною є пожежа, яка розповсюджується при сильному вітру з різкими змінами напрямку та швидкості.

Відповідно до статті 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення за спалювання стерні чи іншої рослинності передбачаються штрафи:

  • за порушення вимог пожежної безпеки в лісах – від 1530 до 4590 грн.;
  • за пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, що призвело до пожежі – від 4590 до 15300 грн.;
  • за самовільне випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок з природною рослинністю або її залишків та опалого листя на земельних ділянках у смугах біля автомобільних доріг і залізниць та у парках – від 3060 до 6120 грн.

 

Також відповідно статей 241 та 245 Кримінального кодексу України, штрафи за забруднення повітря шкідливими для життя та здоров’я людей або для довкілля речовинами становитимуть від 30600 до 61200 грн.

За знищення або пошкодження лісів, зелених насаджень навколо населених пунктів, а також сухих дикорослих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом буде накладатися штраф від 91800 до 153000 грн.

Просимо дотримуватись вимог  природоохоронного законодавства та припинити спалювати стерню і використовувати сучасні методи її прибирання (наприклад, компостування)!

Правила приготування компосту та отримання гумусу Ви можете закачати тут

 

 

 

 

Назад до розділу

Опитування

Яку інформацію Ви найчастіше шукаєте на Smart-порталі?

47,06%

23,53%

17,65%

11,76%

Триває до 31/12/2020

Останні новини з категорії:

ic

Як бути в курсі останніх новин?

Підпишіться на email розсилку, щоб отримувати найоперативнішу інформацію