Як «читати» платіжку від постачальника електроенергії YASNO?

25.03.2021 10:20

Постачальник YASNO (ТОВ «Донецькі енергетичні послуги») піклується, аби кожен клієнт отримував детальну інформацію щодо нарахувань за спожиту електроенергію. Щомісяця споживачі можуть побачити ці дані в Особистому кабінеті на сайті YASNO та у платіжці, що надходить до поштової скриньки.

Головне у платіжці – це рахунок, з якого кожен споживач може отримати важливу інформацію:

1.      Реквізити YASNO (ТОВ «Донецькі енергетичні послуги»): ЄДРПОУ, IBAN. Варто пам’ятати, що для кожного району Донеччини діє окремий розрахунковий рахунок (код IBAN), на який потрібно переказувати кошти. Тому при оплаті потрібно вказувати саме той, що зазначений у вашій платіжці.

2.  Форма для внесення споживачем актуальних показань лічильника та дати їх фіксації.

3.  У правій верхній частині платіжки містяться:

• Номер рахунку та дата, коли він був сформований

• Термін сплати рахунку: 10 днів, але не пізніше 20 числа поточного місяця.

• Інформація про споживача: № особового рахунку, П.І.Б., адреса.

• Адреса постачальника ТОВ «Донецькі енергетичні послуги».

• Електронні адреси Особистого кабінету та сайту YASNO.

• Попередження про заборгованість, якщо за цим особовим рахунком не в повному обсязі оплачена спожита електроенергія.

• Розрахунковий період: місяць, за який проводяться нарахування.

4.      Розшифровка рахунку містить рядки:

• Стан розрахунку (+)/ Переплата (-) станом на…: сума заборгованості або переплати на початок розрахункового періоду. У разі переплати біля суми буде зазначено знак «-».

• Отримані платежі в розрахунковому періоді: суми, що були сплачені клієнтом у вказаному періоді.

• Розрахунок фактичного споживання: показання на початок та кінець розрахункового періоду, різниця між ними (нараховано, кВт*год). У власників двозонних\тризонних лічильників ці дані зазначаються у окремих рядках.

• Тариф та зонний коефіцієнт: діючий тариф з урахуванням коефіцієнта для двозонного або тризонного лічильника.

• Усього нараховано: сума до сплати згідно з обсягом споживання та діючим тарифом у розрахунковому періоді.

• Інформація про вартість закупівлі, розподілу, електропостачання та передачі електроенергії.

• До сплати за фактичне споживання: це кінцева сума до сплати за споживання електроенергії у розрахунковому періоді (з урахуванням переплати, заборгованості та здійснених оплат). При цьому, якщо поряд із сумою вказаний знак «-», у клієнта склалася переплата на дату формування рахунку.

• Очікуване споживання: це рекомендована оплата за споживання у наступному місяці. Сума відповідає нарахуванню за попередній період та не є обов’язковою до сплати. Проте сплачуючи її, клієнт може бути впевненим, що він запобігає будь-яким ускладненням, що можуть виникнути при заборгованості в разі несвоєчасної оплати через відрядження, відпустку тощо.

• Рекомендовано до сплати: підсумок розрахунку + сума за очікуване споживання.

5.  У боковій частині платіжки зазначена довідкова інформація: контакти для подачі заяв до постачальника та повідомлень про загрозу електробезпеці до оператора системи розподілу, порядок зміни постачальника.