• Пошук по сайту
  • Пошук по документах

У Покровську пройшло змагання у мистецтві читання віршів Тараса Шевченка

eye

1229

09.03.2021 13:00

RSS

img

Березень в Україні часто називають шевченківським. Саме цього місяця у багатьох країнах світу лунають твори видатного українського поета. Вшановують творчість Т.Г.Шевченка і в Покровську, де вже не перший рік організовують тематичні конкурси до дати народження поета.

З ініціативи відділу культури Покровської міської ради з нагоди вшанування пам’яті Т.Г. Шевченка вже вп’яте у публічній бібліотеці, яка має ім’я видатного поета та письменника, пройшов міський конкурс «Слово Тарасове струнами б’ється»

Зазначене літературне змагання було започатковано ще у 2017 році. З того часу кількість прихильників творчості видатного письменника, охочих взяти участь у конкурсі, лише збільшується.

Цього разу у срібній залі бібліотеки зібралося 45 конкурсантів, серед яких, вперше, учні сільських шкіл Покровської громади. Демонстрували свої здібності та представники творчого об’єднання «Суцвіття».

«Наш конкурс – це не тільки мовно-літературне свято, а ще і свято рідного слова та можливість перевірити свої знання і сили, відчути власну присутність до великої когорти шанувальників творчості Кобзаря», - повідомляють організатори конкурсу.

Перед початком виступів конкурсантів зі сцени привітала зі святом та побажала усім перемоги керуюча справами виконкому Покровської міськради Алевтина Жук. З вітальним словом звернулась до учасників заходу і директорка бібліотеки ім. Т.Г. Шевченко Христина Тумасова.

На розсуд журі конкурсанти підготували літературні, театральні та музичні композиції. Зі сцени лунали як маловідомі твори Кобзаря, так і уривки творів «Муза», «Відьма», «Доля» «Пісня про Шевченка» та «Заповіт».

Виступи поціновувачів творчості Шевченка оцінювалися за шістьма критеріями: вибір репертуару, творчий підхід до роботи над текстом, культура мовлення, сценічний образ, ідея та зміст власних творів.

За результатами голосування журі, перше місце у конкурсі «Слово Тарасове струнами б’ється» посів учень 9 школи Данило Негрій. Друге місце виборола представниця ЗОШ №14 Олеся Духовська, третє місце посіла Ярослава Трясорук, учениця Лисівської загальної середньої освіти.

Приз глядацьких симпатій присудили Марії Юденко, учениці ЗОШ №35, у номінації «Власний твір» найкращою обрано представницю творчого об’єднання «Суцвіття» Наталію Бутко.

Вітаємо переможців та дякуємо учасникам конкурсу за «величне Кобзареве слово», яке через століття навчає нас святої правди, дарує віру й надію та вказує путь.

 

Назад до розділу

Опитування

Яку інформацію Ви найчастіше шукаєте на Smart-порталі?

47,06%

23,53%

17,65%

11,76%

Триває до 31/12/2020

Останні новини з категорії:

ic

Як бути в курсі останніх новин?

Підпишіться на email розсилку, щоб отримувати найоперативнішу інформацію