Про призначення і виплати державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю

16.02.2021 15:52

Постановою Кабінету Міністрів України № 79 затверджено Порядок призначення і виплати державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, перелік документів, необхідних для призначення держаної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітьми з інвалідністю.

З 1 січня 2021 року підвищено розмір надбавки на догляд за особами з інвалідністю з дитинства та дітьми з інвалідністю:

• особам з інвалідністю з дитинства, віднесеним до підгрупи А I групи, - із 75 до 150 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
  • особам з інвалідністю з дитинства, віднесеним до підгрупи Б I групи, - із 50 до 100 %  прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
  • одиноким особам з інвалідністю з дитинства II і III груп, які за висновком лікарсько – консультативної комісії лікувально – профілактичного закладу потребують постійного стороннього догляду, - із 15 до 75 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
  • за дитиною з інвалідністю з інвалідністю підгрупи А, - із 100 до 150 %  прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку.

З 1 січня 2022 року буде підвищено надбавку особам з інвалідністю з дитинства, віднесеним до підгрупи  А I групи, та на дітей з інвалідністю підгрупи А ще на 50 відсотків.