Україна повернеться до адаптивного карантину: правила і обмеження

25.01.2021 12:19

З 25 січня в Україні перестає діяти локдаун. У зв'язку з цим починає діяти адаптивний карантин, який, зокрема, дозволяє роботу кафе та ресторанів, що залишиться забороненим:

Що дозволять

Після січневого локдауна Україна повертається в "помаранчеву" зону. Тому буде дозволена робота непродовольчих магазинів та ринків, торгових центрів.

Кафе і ресторани зможуть працювати з 7:00 до 22:00. Там будуть діяти карантинні обмеження: розміщення відвідувачів на відстані не менше, ніж 2 метри між місцями для сидіння за сусідніми столиками, не більше 4 дорослих за столом.

Можуть працювати кінотеатри та театри, спортзали й фітнес-центри, музеї, виставки, галереї.

Що буде заборонено

Чи не дозволять діяльність установ, що надають послуги розміщення (крім готелів, санаторно-курортних установ і закладів, що надають соціальні послуги).

Також розважальні заклади, дискотеки, масові заходи (понад 20 осіб) залишаються під забороною.

Очне відвідування шкіл

У МОН наполягають, що потрібно повернути молодших школярів (1-4 класи) до повноформатного навчання. Втім, у Міністерстві охорони здоров'я з цим не погоджуються.

Робота транспорту

Громадський транспорт продовжить свою роботу. Карантинними обмеженнями в транспорті залишаються: масковий режим і заповненість відповідно до кількості місць для сидіння.

Метро і далі буде працювати.