Медична допомога при COVID – 19: право на податкову знижку

12.11.2020 11:37

Головне управління ДПС у Донецькій області інформує, що Законом України від 30 березня 2020 року № 540 - ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» внесено зміни.

Зокрема, зміни внесені до п. 11 підрозділу 1 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ, згідно з якими за результатами 2020 року, при реалізації права на податкову знижку відповідно до положень ст. 166 Кодексу, сума коштів або вартість

• лікарських засобів для надання медичної допомоги хворим,

• дезінфекційних засобів і антисептиків,

• медичного обладнання,

• засобів індивідуального захисту,-

• медичних виробів для скринінгу хворих,

• розхідних матеріалів для надання медичної допомоги,

• медичних виробів, лабораторного обладнання, розхідних матеріалів,

• реагентів для лабораторних досліджень;

• медичних виробів, лабораторного обладнання,

•  розхідних матеріалів для інфекційних відділень,

• патологоанатомічних відділень тощо,

• засобів особистої гігієни,

• продуктів харчування

та/або товарів за переліком, що визначається Кабінетом Міністрів України, які добровільно перераховані (передані):

1. громадським об’єднанням та/або

2. благодійним організаціям та/або

3. центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, та/або

4. іншим центральним органам виконавчої влади, які реалізують державну політику у сферах санітарного та епідемічного благополуччя населення, контролю якості та безпеки лікарських засобів, протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально небезпечним захворюванням, та/або

5. особі, уповноваженій на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я, та/або

6. закладам охорони здоров’я державної та/або комунальної власності, та/або

7. структурним підрозділам з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій

протягом карантину, що запроваджений Кабінетом Міністрів України у порядку, встановленому законом, на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), включається до податкової знижки у повному обсязі без урахування обмежень, визначених п.п. 166.3.2 п. 166.3 ст. 166 Кодексу.

Щоб отримати податкову знижку з медичних витрат на лікування COVID-19, платник ПДФО подає за місцем своєї податкової адреси річну податкову декларацію про майновий стан і доходи за підсумками 2020 року. Разом з декларацією необхідно надати копії платіжних документів, які підтверджують здійснені витрати на медичні послуги.