• Пошук по сайту
  • Пошук по документах

Щодо вибору постачальника газу для побутових споживачів

eye

1788

28.10.2020 14:08

RSS

img

Інформаційне повідомлення

Щодо вільного вибору постачальника, фіксації та передачі показників лічильника газу до ПАТ «Донецькоблгаз»

До ПАТ «Донецькоблгаз» надходять чисельні звернення споживачів природного газу, щодо примусового оформлення договорів на постачання природного газу від «інших компаній», які загрожують, у разі відмови від підписання договору постачання, здійснити відключення споживачів від системи ГРМ.

Такі дії є протиправними і суперечать діючому законодавству України.

Згідно абзацу 1 пункту 25 розділу III Правил постачання природного газу, затверджених Постановою від 30.09.2015 р. № 2496 НКРЕКП:

«25 Побутовий споживач має право на: вільний вибір постачальника та безоплатну зміну постачальника».

Відключення від газопостачання може здійснювати тільки ПАТ «Донецькоблгаз» за дорученням від діючого Постачальника, з яким укладено договір на виконання робіт пов’язаних з припиненням/обмеженням газопостачання споживачів-боржників.

ПАТ «Донецькоблгаз» постачав природний газ для побутових споживачів до 30.09.2020 р. Тому, Споживач зобов’язаний погасити заборгованість за спожитий до 30.09.2020 р. природний газ на рахунки ПАТ «Донецькоблгаз».

З 01.10.2020 р. побутові споживачі ПАТ «Донецькоблгаз» (до 30.11.2020 р.) перейшли до постачальника «останньої надії» (ПОН) НАК «Нафтогаз України». Максимальна тривалість постачання природного газу ПОН не може перевищувати шістдесят календарних днів на рік.

Нагадуємо, що у строк до 30.11.2020 р. усім побутовим споживачам необхідно укласти договір на постачання природного газу з постачальником.

Також нагадуємо, що побутовий споживач зобов’язаний 01 числа кожного місяця, фіксувати показання газового лічильника та надавати інформацію до ПАТ «Донецькоблгаз» абонентського відділу газового господарства і нести відповідальність за достовірність наданої інформації.

Згідно пункту 4 глави 4 розділу IX Кодексу газорозподільних систем, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.09.2015 р. № 2494:

Побутовий споживач, який за умовами договору розподілу природного газу розраховується за лічильником газу, зобов'язаний щомісяця станом на 01 число місяця знімати фактичні показання лічильника газу та протягом п'яти діб (до 05 числа включно) надавати їх Оператору ГРМ у спосіб, визначений договором розподілу природного газу.

У разі неотримання Оператором ГРМ до 06 числа місяця, що настає за розрахунковим, показань лічильника газу, фактичний об'єм розподілу та споживання природного газу по об'єкту споживача за розрахунковий період визначається Оператором ГРМ на рівні планового місячного об'єму споживання на відповідний період, що розраховується, виходячи з групи споживання побутового споживача, з урахуванням вимог Кодексу ГРМ.

Показники лічильника газу можливо передавати зручним Вам способом:

  • Через особистий кабінет на сайті abonentinfo.com
  • За телефонами відповідного УГГ, які розташовані на сайті (в розділі «Донецькоблгаз» - Структурні підрозділи), контактні центри абонвідділів.


Згідно абзацу 3 пункту 5 глави 4 розділу IX Кодексу газорозподільних систем, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.09.2015 р. № 2494:

Оператор ГРМ відповідно до вимог Кодексу ГТС передає інформацію про обсяг розподіленого споживачу (спожитого ним) природного газу за відповідний період Оператору ГТС для проведення ним остаточної передачі даних постачальнику споживача.

Тобто за даними, які споживач надає до ПАТ «Донецькоблгаз» (Оператор ГРМ) передає до Інформаційної платформи, Постачальником буде сформовано рахунок за місяць за спожитий природний газ по Споживачам.

 

Назад до розділу

Опитування

Яку інформацію Ви найчастіше шукаєте на Smart-порталі?

47,06%

23,53%

17,65%

11,76%

Триває до 31/12/2020

Останні новини з категорії:

Постгероїчне лідерство в умовах криз та війни: Сергій Добряк взяв участь у тренінгу з ефективного менеджменту

Для посадових осіб місцевого самоврядування Донецької області в м.Києві відбувся триденний тренінг з управлінської взаємодії, ефективної побудови команди та її ефективності у досягненні цілей.

eye

95

Громада 1

23 липня 2024 10:30

Фонд ООН у галузі народонаселення надав допомогу жінкам та дівчатам у Покровську

Нещодавно Маджід Рафіхі, координатор з екстреного реагування Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, відвідав транзитний центр (шелтер) у м. Покровську

eye

43

Громада 1

23 липня 2024 09:30

Покровський Динасовий Завод святкує своє 90-річчя

Сьогодні Покровський Динасовий Завод відзначає свій 90-річний ювілей. З нагоди цього свята начальник Покровської МВА Сергій Добряк привітав працівників заводу та вручив грамоти й подяки за їхній вагомий внесок у розвиток підприємства.

eye

57

Громада 1

22 липня 2024 18:15

ic

Як бути в курсі останніх новин?

Підпишіться на email розсилку, щоб отримувати найоперативнішу інформацію