• Пошук по сайту
  • Пошук по документах

До уваги громадян! До 31 грудня реалізуйте право на податкову знижку

eye

1563

28.10.2020 13:56

RSS

img

Головне управління ДПС у Донецькій області інформує громадян про можливість отримати податкову знижку за наслідками звітного податкового року до 31 грудня 2020 року.

Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, - це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку - резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Податковим кодексом України (далі – Кодекс).

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання) (п.п. 166.2.1 п.166.2 ст.166 Кодексу).

Витрати, за якими фізична особа має право на отримання податкової знижки за 2019 рік:

- частина суми процентів, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом (п.п. 166.3.1 п. 166.3 ст. 166 Кодексу);

- пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям у розмірі, що не перевищує 4 % суми загального оподатковуваного доходу за звітний рік (п.п. 166.3.2 п. 166.3 ст. 166 Кодексу );

- сума коштів, сплачених на користь вітчизняних закладів освіти для компенсації вартості навчання (п.п. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 Кодексу);

- страхові платежі (внески, премії) за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески у рамках недержавного пенсійного забезпечення у розмірах, визначених п.п. 166.3.5 п. 166.3 ст. 166 Кодексу;

- сума витрат на оплату допоміжних репродуктивних технологій, але не більше ніж сума, що дорівнює третині доходу у вигляді заробітної плати за звітний податковий рік (п.п. 166.3.6 п. 166.3 ст. 166 Кодексу);

- сума витрат на оплату державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита (п.п. 166.3.6 п. 166.3 ст. 166 Кодексу);

- cума коштів, сплачених у зв’язку з переобладнанням транспортного засобу (п.п. 166.3.7 п. 166.3 ст. 166 Кодексу);

- сума витрат на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним (п.п. 166.3.8 п. 166.3 ст. 166 Кодексу);

- сума коштів у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим відповідно до вимог чинного законодавства, фактично сплачених платником ПДФО, який має статус внутрішньо переміщеної особи (п.п. 166.3.9 п. 166.3 ст. 166 Кодексу) тощо.

Звертаємо увагу, що право на отримання податкової знижки не переноситься на наступні роки: для отримання знижки за 2019 рік необхідно подати декларацію до 31 грудня 2020 року.

 

Назад до розділу

Опитування

Яку інформацію Ви найчастіше шукаєте на Smart-порталі?

47,06%

23,53%

17,65%

11,76%

Триває до 31/12/2020

Останні новини з категорії:

Минулої доби внаслідок обстрілів у Покровську 5 людей отримали поранення

16 травня близько 05:00 ворог завдав удару по північній частині Покровська, в результаті чого отримали поранення дві людини: чоловік 1965 р.н. та жінка 1975 р.н.

eye

16

Новини громад

17 травня 2025 09:20

Відбулося засідання Координаційної ради з питань сімейної політики та протидії насильству

15 травня під головуванням заступника начальника Донецької ОДА Олександра Шевченка відбулося чергове засідання регіональної координаційної ради з питань сімейної політики, гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству.

eye

71

Новини громад

16 травня 2025 17:25

Покровський гирьовик увійшов до списку кращих спортсменів Донеччини

Управління фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації продовжує щомісячно підбивати підсумки виступів атлетів регіону на всеукраїнських і міжнародних змаганнях.

eye

45

Новини громад

16 травня 2025 17:00

ic

Як бути в курсі останніх новин?

Підпишіться на email розсилку, щоб отримувати найоперативнішу інформацію