28 жовтня День вигнання нацистських окупантів із України

28.10.2020 10:39

28 жовтня 1944 року ми святкуємо важливу історичну подію - вигнання нацистських окупантів із України.

Саме 28 жовтня 1944 року радянські війська розпочали бої за місто Чоп. Ця військова операція стала останньою на території України. Боротьба на цій ділянці розтягнулася аж до 25—26 листопада — саме тоді нацистські окупанти були вигнані з України остаточно.

У вигнанні окупантів брала участь уся Україна: регулярні радянські війська та червоні партизани (разом понад 3 млн солдатів-українців), національне підпілля на чолі з Українською повстанською армією та українські бійці на усіх інших фронтах світу, що наближали спільну перемогу над Гітлером.

У ході визвольних операцій в Україні загинуло понад 3,5 мільйонів людей, а загалом протягом війни людські втрати в Україні склали понад 10 мільйонів військових і цивільних осіб.

Матеріальні втрати України досягли 1,5 трильйонів українських карбованців. Було зруйновано понад 714 міст, 28 тисяч сіл, понад 16 тисяч промислових підприємств, 18 тисяч медичних закладів і 33 тисяч закладів освіти.

Цього року ми відзначаємо 76 річницю героїчного подвигу і жертовності Українського народу у Другій світовій війні.