• Пошук по сайту
  • Пошук по документах

Європейський тиждень мобільності

eye

1032

17.09.2020 15:45

RSS

img

Коли говорять про сталу мобільність або про екологічну модернізацію транспортної інфраструктури міст майже одразу дискусія зводиться до обговорення використання велосипеду в якості транспортного засобу для пересування містом. Насправді, тема мобільності значно глибша, аніж просто пересадити власників авто на велосипеди. І метою Тижня мобільності, є не звичайна дія, яка полягає у зміні транспортного засобу, а створення самої системи взаємозаміщення цих засобів, можливості комбінувати і таке інше. Адже велосипед — це сучасний тренд транспортно-урбаністичних рухів у Європі.

Що заважає користуватися велосипедом у місті Покровську?

В Покровську це  дослідження проводилося під час акції «Велосипедом на роботу», яка проводилася в червні 2020 року відділом транспорту міської ради спільно з ГО «ВелоТак». Так, 65% тих, хто має велосипед, готові використовувати його, як транспорт для пересування містом. Однак більше половини не робить цього. Серед чинників, які заважають, було названо:

  • Відсутність велодоріжок/велосмуг — 57% опитаних,
  • Острах їздити дорогами — 34,2%,
  • Незручність користування (малося на увазі — стан доріг, неможливість залишити велосипед при відвідуванні установ, магазинів тощо, відсутність умов на робочому місці — парковка, душ тощо) —8,8%.

Взагалі, небезпечною їзду на велосипеді по дорогам вважають 24,2%, а радше небезпечною, аніж безпечною — 44,8%.

Немає сумніву, що приблизно такі самі або наближені результати дало б будь-яке місто в Україні. Отже, що маємо? Для людей одним з основних чинників є наявність вело-транспортної інфраструктури. Відповідна розмітка на дорозі, або навіть і відокремлені велодоріжки, паркувальні стійки у місцях відвідування, відповідні умови на робочому місці тощо.

На безпеку пересування велосипедиста впливає безліч факторів: стан дорожнього покриття, освітлення, інтенсивність та швидкість руху автомобілів, режим руху громадського транспорту, наявність та принцип організації паркувальних місць (для авто), навіть орієнтація прорізів на зливових решітках. А чи не створює усе це небезпек і звичайному міському мешканцю?

Тобто, створюючи безпечні умови для велосипедистів, автоматично створюються безпечні умови на дорозі загалом. Останнім часом навіть сформувалася така формула — наявність велосипедної інфраструктури є ознакою європейськості українського міста.

І хоча ми, покровчани, ще на початку цього шляху. Шляху до створення якісної велоінфраструктури, але все ж таки, на час Тижню мобільності очікуємо, що усе більше громадян користуватимуться велосипедом або громадським транспортом в альтернативу власному автомобілю.

 

Назад до розділу

Опитування

Яку інформацію Ви найчастіше шукаєте на Smart-порталі?

47,06%

23,53%

17,65%

11,76%

Триває до 31/12/2020

Останні новини з категорії:

"Виходь на світло": місцевим громадам пропонують долучитись до боротьби з тіньовою зайнятістю

З 1 липня 2022 року, за підтримки Міжнародної організації праці, розпочинається широкомасштабна інформаційна компанія «Виходь на світло», основна стратегічна мета якої - суттєве зменшення неофіційної праці в регіоні.

eye

13

Новини громад

01 липня 2022 14:48

У Покровську працює комісія з обстеження житлово-комунальних умов для надання електроплит

16 червня рішенням виконкому була прийнята програма щодо надання натуральної допомоги у вигляді електроплит для родин, які опинились у складних життєвих обставинах в умовах воєнного стану.

eye

14

Новини громад

01 липня 2022 14:37

Зведена інформація про життєдіяльність громади станом на ранок 1 липня

Минула доба у громаді пройшла відносно спокійно. Фактів щодо постраждалих та руйнувань внаслідок обстрілів на території громади не зафіксовано. Оперативний штаб діє 24/7. Керівництво знаходиться на своїх робочих місцях.

eye

50

Новини громад

01 липня 2022 08:49

ic

Як бути в курсі останніх новин?

Підпишіться на email розсилку, щоб отримувати найоперативнішу інформацію