Щодо сплати  екологічного податку, який справляється за викиди в атмосферне повітря двоокису вуглецю стаціонарними джерелами забруднення (Донецька та Луганська область)

13.07.2020 15:49

Покровсько-Добропільське управління ГУ ДПС у Донецькій області звертає увагу на те, набув чинності Закон України від 13 квітня 2020 року N 553-ІХ «Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" (далі - Закон № 553), яким доповнено статтю 32 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік", а саме:

«Установити, що з 1 травня 2020 року по 31 грудня 2020 року, як виняток з положень пункту 16 1 частини другої статті 29 та пункту 4 1 частини першої статті 69 1 Бюджетного кодексу України, екологічний податок, що сплачується (перераховується) згідно з Податковим кодексом України на території Донецької та Луганської областей (крім екологічного податку, що справляється за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) та/або тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк, який зараховується до спеціального фонду державного бюджету у повному обсязі), зараховується у такій пропорції:

до загального фонду державного бюджету - 20 відсотків;

до спеціального фонду місцевих бюджетів Донецької та Луганської областей - 80 відсотків, у тому числі до сільських, селищних, міських бюджетів, бюджетів об'єднаних територіальних громад - 25 відсотків, обласних бюджетів - 55 відсотків".

У зв'язку з наведеним ГУ Державної казначейської служби України у Донецькій області надало реквізити рахунків за ККДБ 19011000 «Екологічний податок, який справляється за викиди в атмосферне повітря двоокису вуглецю стаціонарними джерелами забруднення  (Донецька  та Луганська область)» з датою відкриття 18.06.2020.

Рахунки з обліку надходжень за ККДБ 19011000 за субрахунком 3130, символом звітності 167 з 18.06.2020 заблоковані.

У зв'язку з цим платники податків за 2 квартал 2020 року подають декларації з екологічного податку, який справляється за викиди в атмосферне повітря двоокису вуглецю стаціонарними джерелами забруднення (додаток №1) за місцем розміщення стаціонарних джерел (з відповідним кодом території) та сплачувати  податок на нові відповідні рахунки місцевих бюджетів.