Інформаційний лист щодо підготовки джерел теплової енергії до роботи в опалювальний період 2020-2021 років

30.06.2020 11:54

З метою належної та своєчасної підготовки теплових мереж, теплових пунктів і місцевих систем опалення, вентиляції та гарячого водопостачання (далі – ГВП) до роботи в опалювальному періоді 2020 – 2021 років, попередження відмов у системах теплоспоживання під час проходження опалювального періоду Держенергонагляд нагадує про необхідність виконання заходів згідно з вимогами Правил підготовки теплових господарств до опалювального періоду (далі – ППТГдоОП), затверджених спільним наказом Міністерства палива та енергетики України і Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 10.12.2008 № 620/378, а саме:

• затвердити розпорядчим документом плани організаційно-технічних заходів з підготовки теплових господарств, що знаходяться у власності або господарському віданні (за договором), до роботи в опалювальному періоді з призначенням  відповідальних осіб за їх виконання;

• уточнити приєднані теплові навантаження, виконати перерахунок гідравлічного режиму (за необхідності);

• забезпечити відповідність розмірів встановлених розрахункових лімітних звужувальних пристроїв, їх пломбування теплопостачальною організацією;

• провести ремонтні та профілактичні роботи на тепловикористальних установках, теплових мережах, системах теплоспоживання у необхідних обсягах;

• провести налагоджувальні роботи з усунення порушень, виявлених у теплових та гідравлічних режимах роботи систем теплоспоживання;

• виконати гідравлічні випробування теплових мереж, систем опалення та ГВП на щільність та міцність, провести їх промивку;

• виконати шурфування теплових мереж або застосувати інші методи контролю їх стану з метою з’ясування ступеню корозійного пошкодження трубопроводів;

• відновити антикорозійне покриття та теплову ізоляцію на трубопроводах теплових мереж;

• привести у справний технічний стан обладнання та засоби вимірювальної техніки вузлів керування, розташованих у теплових пунктах;

• укомплектувати відповідні підрозділи обслуговувальним персоналом, провести його навчання та перевірку знань, протиаварійні тренування персоналу щодо ліквідації відмов у системах теплоспоживання;

• укомплектувати теплові пункти та робочі місця обслуговувального персоналу технічною документацією;

• провести перевірку готовності теплових господарств до роботи в опалювальний період за участю представників Держенергонагляду в установлені терміни згідно з вимогами розділу Х ППТГдоОП.

Надати у термін до 15.06.2020 копію розроблених заходів та розпорядчого документа, яким ці заходи вводяться в дію, до Управління Державної інспекції енергетичного нагляду України у Донецькій області (далі – Управління):

• за адресом: вул. О. Тихого, буд. 8д, м. Краматорськ, Донецька обл., 84313;

або

• на електронну адресу (скановані документи): donetska@sies.gov.ua.

Заздалегідь письмово повідомити Управління щодо термінів роботи комісії з визначення стану готовності підпорядкованих теплових господарств до роботи в опалювальний період з наданням розпорядчого документа щодо затвердження складу комісії.

Крім того, рекомендуємо у разі потреби звернутися до Управління стосовно залучення державних інспекторів до огляду (оцінки) технічного стану енергетичного устаткування з метою надання рекомендацій щодо визначення оптимальних обсягів ремонтних та профілактичних робіт.

Окремо додаємо основні умови, щодо підписання акту стану готовності теплового господарства в опалювальний період.