В Покровську, Покровському районі та Мирнограді пенсіонери, яким 80 і більше років почали отримувати компенсаційну виплату

13.04.2020 14:43

1 квітня поточного року ознаменувалося прийняттям урядової постанови за № 251 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році».

Нею, зокрема, передбачена компенсаційна виплата в розмірі 500 гривень особам, яким виповнилось 80 років і більше, за умови, що у них щомісячний розмір пенсійних виплат з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, не досягає розміру середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії за 2019 рік (тобто не перевищує 9205,19 грн.).

Щомісячна компенсаційна виплата після 1 квітня 2020 року встановлюється і виплачується особам з дати досягнення ними зазначеного віку.

У разі, коли після встановлення щомісячної компенсаційної виплати розмір пенсійних виплат з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги і так далі (крім пенсій за особливі заслуги перед Україною), в осіб, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням страхового стажу (25 років у чоловіків та 20 років у жінок), не досягає 2 600 гривень, таким особам надається доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру, яка враховується під час подальших перерахунків пенсії.

Тобто особам, яким виповнилось 80 років і більше, за наявності страхового стажу 25 років у чоловіків та 20 років у жінок, та в яких розмір пенсії не досягає 2600 грн., встановлюється доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру 2600 грн.

Покровським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України Донецької області автоматизованим способом з 1 квітня 2020 року проведено перерахунок пенсії 4802 грн по Покровську та району, 2397 по Мирнограду, особам  яким виповнилось 80 років і більше.

Середній розмір підвищення склав 516,47 грн.