Перерахунок пенсій з 01 грудня 2019 року

28.11.2019 15:57

Законом України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» передбачено, що з 1 грудня 2019 року зросте прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність. Це є підставою для зміни розміру мінімальної пенсійної виплати та надбавок, які визначають виходячи з прожиткового мінімуму. У зв’язку з цим мінімальна пенсія збільшиться з 1564,00 до 1638,00 гривень, а максимальна – з 15640 до 16380 гривень.

Окрім того, перерахунку відповідно до зростання прожиткового мінімуму підлягають:

• доплата за понаднормовий стаж, передбачений Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (для непрацюючих пенсіонерів);
  • надбавка до пенсії за особливі заслуги згідно з Законом України “Про пенсії за особливі заслуги перед Україною”;
  • доплати відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та “Про жертви нацистських переслідувань”;
  • щомісячна державна адресна допомога інвалідам війни та учасникам бойових дій;
  • мінімальна пенсійна виплата людям з інвалідністю, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою та інвалідам з-поміж учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;
  • державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни.

У результаті збільшення прожиткового мінімуму пенсії перераховуються автоматично, тому пенсіонерам не потрібно нікуди звертатись чи подавати заяви. Розмір підвищення кожній особі визначатиметься індивідуально.