Основні аспекти роботи Е-кабінету ДФС України

21.10.2019 14:12

Покровсько-Добропільського управління Головного управління ДПС у Донецькій області нагадує платникам податків про основні аспекти роботи електронного сервісу Е-кабінет. Сервісні функції Е-кабінету надають суб’єктам господарювання можливість працювати з органами податкової служби дистанційно в режимі реального часу. Е-кабінет має дві частини - відкриту і приватну.

Через відкриту частину Е-кабінету користувачі мають:

-доступ до інформації з публічних реєстрів (данні про взяття на облік платників, реєстр страхувальників, данні реєстру платників ПДВ, реєстр платників єдиного податку, інформація про РРО, інформація про книги ОРО, дані реєстру платників акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового;

-доступ до інформації про граничні терміни сплати податків, зборів, обов’язкових платежів та подання звітності (податковий календар);

-можливість перегляду та друку бланків податкової звітності;

-можливість заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи для громадян;

-доступ до контактів та адрес діючих центрів обслуговування платників.

У приватній частині Е-кабінету надається доступ до:

-персоніфікаваного податкового календаря;

-перегляду облікових даних платника;

-подання звітності в електронному вигляді до органів ДПС, пенсійного фонду та статистики;

-перегляду та друку раніше поданої звітності;

-перегляду вхідних/вихідних документів;

-листування з органами ДПС;

-подання заяв, запитів для отримання інформації;

-реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до них в Єдиному реєстрі податкових накладних;

-інформації з реєстрів операцій та транзакцій у системі Електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.

Робота у приватній частині здійснюється з використанням кваліфікованого сертифіката відкритого ключа, який можливо отримати у будь-якому Акредитованому центрі сертифікації ключів (надавачі електронних довірчих послуг).

Крім того, необхідно зауважити, що приватна частина Е-кабінету включає, такі сервіси:

«Договір про визначення електронних документів», «Облікові дані платника», «Перегляд звітності», «Введення звітності», «Вхідні/вихідні документи», «Листування з ДПС», «Заяви, запити для отримання інформації», «Стан розрахунків з бюджетом», «Реєстрація ПН/РК», «Єдиний реєстр податкових накладних».

Нагадуємо, що вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний веб-портал ДПС http://tax.gov.ua.