• Пошук по сайту
  • Пошук по документах

Орендна плата за новоукладеними договорами оренди

eye

1262

03.10.2019 16:27

RSS

img

Покровсько-Добропільське управління ГУ ДПС у Донецькій області нагадує, що згідно статті п.п. 14.1.136 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010р. № 2755-VI (із змінами та доповненнями) (далі ПКУ) орендна плата – обов’язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки, а платником орендної плати – орендар земельної ділянки (ст. 288 ПКУ).

За новоукладеними договорами оренди землі орендар земельної ділянки (фізична особа) зобов’язаний у п’ятиденний строк після державної реєстрації договору оренди земельної ділянки державної або комунальної власності надати копію договору відповідному контролюючому органу (ст. 286 ПКУ). Контролюючий орган проводить нарахування сум орендної плати та надсилає (вручає) платникові за місцем його реєстрації податкове повідомлення-рішення про внесення орендної плати за формою, встановленою у порядку, визначеному ст. 58 ПКУ. Орендна плата фізичною особою сплачується протягом 60 днів з дня отримання податкового повідомлення-рішення (п. 287.5 ст. 287 ПКУ).

Фізична особа – підприємець, при укладанні нового договору оренди, подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за місяцем, у якому проведено державну реєстрацію договору оренди земельної ділянки державної або комунальної власності.

Податкове зобов’язання з плати за землю, визначене у податковій декларації, у тому числі за нововведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця (п. 287.4 ст. 287 ПКУ).



 

 

                                                           Покровсько – Добропільське  управління 

                                                           ГУ ДПС у Донецькій області 

Назад до розділу

Опитування

Яку інформацію Ви найчастіше шукаєте на Smart-порталі?

47,06%

23,53%

17,65%

11,76%

Триває до 31/12/2020

Останні новини з категорії:

Фахівці Донецької обласної служби зайнятості продовжують допомогу ВПО у працевлаштуванні

4 лютого 2025 року в гуманітарному хабі “Єднання” Покровської МВА, що у місті Хуст, відбулася чергова зустріч фахівців Донецької обласної служби зайнятості з внутрішньо переміщеними особами.

eye

22

Новини громад

05 лютого 2025 17:25

Рятують людей із сірої зони: як волонтери допомагають Покровській МВА евакуювати населення

Керівники Покровської громади, яка щодня потерпає від обстрілів, продовжують пошук шляхів порятунку місцевих жителів від війни. Разом із партнерами – представниками благодійних фондів та громадських організацій, шукають шляхи безпечної евакуації населення

eye

40

Новини громад

05 лютого 2025 16:28

Особистий прийом громадян у гуманітарному ХАБі “Ми – Донеччина” від Пенсійного фонду України

Сьогодні в гуманітарному ХАБі “Ми – Донеччина” відбувся особистий прийом громадян, який провела представниця Пенсійного фонду України.

eye

39

Новини громад

05 лютого 2025 16:15

ic

Як бути в курсі останніх новин?

Підпишіться на email розсилку, щоб отримувати найоперативнішу інформацію