Про принципи безпеки пасажирів легкового автомобіля.

30.09.2019 17:20

Посадку й висадку з легкового автомобіля варто робити не на проїжджій частині, а в спеціально відведених для цього місцях чи біля бордюру дороги (на спеціально відведеному для цього майданчику, на узбіччі, біля тротуару, на крайній смузі дороги і тільки після повної зупинки транспортного засобу).  Посадку і висадку необхідно робити з боку тротуару (узбіччя),  якщо це неможливо, тоді з крайньої смуги проїжджої частини (але не з боку суміжної смуги руху).

При дорожньо-транспортних пригодах усередині салону автомобіля для пасажира існують такі фактори, що травмують:

- наявність в автомобілі зайвих пасажирів;

- багаж на задньому сидінні;

- імовірність пересування пасажира усередині салону;

- наявність виступів усередині автомобіля (ручки для відкривання дверей, стекол і т.п.);

- імовірність пересування сидіння усередині салону;

- предмети, що знаходяться усередині салону і не закріплені в ньому.

Обов’язки пасажирів легкового автомобіля.

Пасажири, користуючись транспортним засобом» повинні:

а)         сидіти або стояти (якщо це дозволено) у призначених для цього місцях, тримаючись за поручні або інші пристосування;

б)        при пересуванні на транспортному засобі, обладнаному ременями безпеки, бути пристебнутими. Найголовніше — це туге прилягання ременя безпеки.

Перебуваючи в салоні автомобіля під час руху пасажири зобов'язані користуватися системами пасивної безпеки: ременями безпеки, підголівниками, перевірити замки у надувних подушок і надувних ременів, їхню справність.

Що заборонено робити пасажирам легкового автомобіля.

Пасажирам забороняється:

а)        під час руху відволікати увагу водія від управління транспортним засобом і заважати йому в цьому. Відомі випадки, коли автомобіль перекидався через те, що водій слухав під час руху музику;

б)        торкатися ручок дверей, бо є небезпека їх відчинення, а також відчиняти двері транспортного засобу, не пересвідчившись у тому, що він зупинився коло тротуару, посадкового майданчика, краю проїзної частини;

в)         висувати руки, голову й будь-які предмети з вікон автомобіля;

г)         гратися ременями безпеки та їхніми замками, гострими й ріжучими предметами і тримати їх у руках.

Головний спеціаліст сектору державного

контролю за додержанням законодавства

про працю та охорони праці Покровської

міської ради                                                                                        К. Славатинська