Перерахунок пенсій з 01 липня 2019 р.

24.06.2019 10:02

Законом України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» з 1 липня 2019 року розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, підвищено з 1497,00 грн. до 1564,00 грн.

В зв’язку з цим, органами Пенсійного фонду України буде проведений черговий перерахунок пенсій.

Перерахунку підлягатимуть, зокрема:

- мінімальні та максимальні розміри пенсій;

- доплата за понаднормативний стаж, передбачена статтею 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (крім пенсіонерів, які працюють (провадять діяльність, пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування);

- надбавка до пенсії за особливі заслуги відповідно до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною»;

- підвищення відповідно до Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань»;
- щомісячна державна адресна допомога інвалідам війни та учасникам бойових дій;

- мінімальна пенсійна виплата особам з інвалідністю, щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою та інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;

- державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни;

Переглянута також буде надбавка до пенсії особам, які мають статус «Почесний донор України» та «Почесний донор СРСР». Розмір цієї надбавки збільшиться з 185,30 грн. до 193,60 грн. Слушно зауважити, що зазначена надбавка визначена на рівні 10 % від прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, який з 01.07.2019 р. складає 1936,00 грн.

Перерахунок пенсій з 01.07.2019 р. органами Пенсійного фонду України буде проведений автоматично.

Розмір підвищення пенсії кожній особі визначатиметься індивідуально.
Інформацію щодо механізму проведення перерахунку пенсій особи зможуть отримати в органах Фонду за місцем перебування на обліку.