Програма сприяння підвищенню енергоефективності об’єднаних територіальних громад України проведе семінар у Покровську

12.06.2019 12:56

Регіональне представництво Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні, ГО «Енергійна країна» та Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України подовжують Програму сприяння підвищення енергоефективності об’єднаних територіальних громад України у 2019 р.

Разом з партнерами Центром екологічних ініціатив “Екодія”, Луганським обласним правозахисним центром “Альтернатива”, Germanwatch (Німеччина) 12 червня 2019 року у Покровську буде проведено перший семінар програми для Платформи сталого розвитку вугільних міст Донецької області.

Проект передбачатиме активне залучення представників ОТГ до програми. Громади будуть попередньо готуватись до семінарів – аналізувати впроваджені проекти, формувати перелік проблемних питань та перспективних рішень. В ході семінару відбудеться практикум з енергетичної та економічної оцінки заходів енергоефективності (ЕЕ) та впровадження відновлювальних джерел енергії (ВДЕ).

Запланований й огляд технічних особливостей проектів у сфері ЕЕ та ВДЕ: утеплення пінопластом та мінеральними ватами окремих частин та всієї будівлі, енергетичні аудити, заміна вікон, твердопаливні котли, пелети (у тому числі з соломи), енергетичні культури, СЕС, ВЕС, біогазові установки, зелений тариф, малі ГЕС, сонячні водонагрівачі, центральне теплопостачання, світлодіодні лампи, теплові насоси. Під час семінару також будуть розглянуті питання реалізації заходів з енергозбереження за допомогою механізму ЕСКО.

Запрошуємо всіх зацікавлених 12 червня 2019 року до семінару у м.Покровськ (Центральна міська бібліотека імені Т. Г. Шевченка, вулиця Европейська, 22). Початок семінару – 11:00. Участь у семінарі безкоштовна за умов попередньої реєстрації.

На семінар запрошуються:

• керівники ОТГ/міських рад;
  • начальники та спеціалісти профільних управлінь та відділів міських рад;
  • керівники закладів комунальної форми власності;
  • головні інженери закладів комунальної форми власності;
  • депутати місцевих, районних, обласних рад;
  • представники громадянського суспільства.

Для реєстрації обов’язково потрібно заповнити анкету https://clc.to/anketa-energy

Контактні дані для запитань: ek.ua@ukr.net та denis.shilenko@developmentagency.org.ua до 5 червня.

З усіх питань щодо участі, партнерства та додаткової інформації просимо звертатися  до організаторів:

Громадська організація «Енергійна країна»

Контактна особа: ЛІЛІЯ Гричулевич

тел.: 095 7315023,  e-mail: ek.ua@ukr.net

Представництво Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні

Контактна особа: МАРІЯ Коваль

тел.: 044 234 00 38, e-mail: maria.koval@fes.kiev.ua

Локальний партнер:

Комунальна установа “Агентство розвитку громади” Покровської міської ради

Контактні особи:

Денис Шиленко, +380509047960,

denis.shilenko@developmentagency.org.ua

Глеб Ступак, +380501720264, stupakgv@gmail.com

Програма семінару (проект):

«Комплексний підхід до енергоефективності  в об’єднаній територіальній громаді»

Привітання організаторів

• Лілія Гричулевич, програмний директор ГО «Енергійна країна»

• Голова об’єднаної територіальної громади

• Представник Державного агентства енергоефективності та енергозбереження України

Модератор: Лілія Гричулевич, програмний директор ГО «Енергійна країна»

11:10 – 11:30

Про впроваджені та заплановані заходи з енергоефективності у громадах

Представник ОТГ

11:30 – 12:45

Технічні особливості проектів у сфері ЕЕ та ВДЕ: утеплення пінопластом та ватою окремих частин та всієї будівлі, енергетичні аудити, заміна вікон, твердопаливні котли, пелети (у тому числі з соломи), енергетичні культури, СЕС, ВЕС, біогазові установки, зелений тариф, малі ГЕС, сонячні водонагрівачі, світлодіодні лампи, теплові насоси.

Вадим Литвин, Керівник центру енергоефективності, ГО «Асоціація енергоаудиторів» (м. Київ)

12:45 – 13:00

Кава-пауза

13:00 – 13:45