• Пошук по сайту
  • Пошук по документах

До кінця року в Покровську буде встановлено пам’ятник Кобзарю

eye

1598

17.05.2019 13:50

RSS

img

16 травня 2019 року сплив термін переговорної процедури зі скульптором щодо спорудження довгоочікуваного пам’ятника Шевченку. Розмови та суперечки навколо цієї події велися з 2006 року, але з мертвої точки діло зрушило тільки при діючому очільнику міста.   

Навколо пам’ятника Тарасу Шевченку майже двадцять років точилися гострі дискусії. Але два роки тому Покровська міська рада ініціювала серйозний розгляд цього питання. За цей час надійшли пропозиції від трьох авторів: досвідченого київського скульптора, викладача столичної художньої академії Богдана Мазура, його молодого учня з Хмельницького Олександра Кушніра і художника-графіка, скульптора, заслуженого художника України Петра Антипа - автора встановленої у Покровську композиції, присвяченої Леонтовичу.

Варіант Богдана Мазура майже одразу був розкритикований і робочою групою, і громадськістю. На 64-й сесії Покровської міської ради, для здійснення прозорого та чесного вибору між проектами двох авторів, було оголошено про початок анкетування серед мешканців міста щодо вигляду скульптури.

Відділом культури, туризму та охорони культурної спадщини було розповсюджено 7000 анкет. Більшість опитаних (5072 голоси) обрали варіант пам’ятника, запропонований Петром Антипом. Підтримали цей проект і депутати Покровської міської ради. На сесії було прийняте рішення виділити на спорудження композиції 2,5 млн. гривень. Строк переговорної процедури зі скульптором сплив 16 травня і Покровська міська влада запросила заслуженого художника України Петра Антипа до міста для проведення заключних обговорень і підписання договору з ЖКВ на придбання витвору мистецтва - скульптурної композиції присвяченої Т.Г. Шевченко. На заході були присутні представники міської ради, громадської ради, працівники відділу освіти та активісти міста.

Заступник мера Олена Олехнович представила присутнім скульптора і надала йому слово, але конструктивної дискусії не вийшло. Декілька активних жителів Покровська голосно критикували вибір городян та ставили під сумнів компетенцію Петра Антипа.

Присутній на заході запрошений експерт -  український скульптор, член Національної спілки художників України, Заслужений діяч мистецтв України - Олександр Рідний запевнив громаду у професіоналізмі визнаного митця і намагався роз’яснити деякі спірні на погляд присутніх елементи композиції. Найбільш дивним на зустрічі для присутніх здалося те, що ініціатори встановлення пам’ятника чинять найбільший опір на заключному етапі процедури.

Але пам’ятнику Кобзарю на центральній площі Покровська бути! Оригінальна бронзова скульптурна композиція від відомого митця згідно договору з’явиться біля будівлі ДонНТУ вже до кінця року.

Назад до розділу

Опитування

Яку інформацію Ви найчастіше шукаєте на Smart-порталі?

47,06%

23,53%

17,65%

11,76%

Триває до 31/12/2020

Останні новини з категорії:

Запрошуємо на Науковий пікнік

Багаторічна співпраця між Покровським ОМС та найстарішим вишем Донбасу не припиняється й під час війни. В ці непрості часи ДонНТУ продовжує популяризувати науку серед молоді, викликаючі зацікавленість, захопленість та любов

eye

31

Новини громад

14 червня 2024 18:54

Ремонт триває: в Покровську власними силами облаштовують гуртожиток для ВПО

Під час війни питання тимчасового житла стало критичним для багатьох українців, які змушені були покинути свої домівки.

eye

101

Громада 1

14 червня 2024 14:30

28 мешканців Покровської ТГ отримали матеріальну допомогу з місцевого бюджету

Днями під головуванням заступниці начальника Покровської військової адміністрації Наталії Іваньо відбулось чергове засідання комісії з питань надання одноразової матеріальної допомоги окремим категоріям громадян за рахунок коштів місцевого бюджету.

eye

119

Громада 1

14 червня 2024 13:45

ic

Як бути в курсі останніх новин?

Підпишіться на email розсилку, щоб отримувати найоперативнішу інформацію