• Пошук по сайту
  • Пошук по документах

До кінця року в Покровську буде встановлено пам’ятник Кобзарю

eye

1527

17.05.2019 13:50

RSS

img

16 травня 2019 року сплив термін переговорної процедури зі скульптором щодо спорудження довгоочікуваного пам’ятника Шевченку. Розмови та суперечки навколо цієї події велися з 2006 року, але з мертвої точки діло зрушило тільки при діючому очільнику міста.   

Навколо пам’ятника Тарасу Шевченку майже двадцять років точилися гострі дискусії. Але два роки тому Покровська міська рада ініціювала серйозний розгляд цього питання. За цей час надійшли пропозиції від трьох авторів: досвідченого київського скульптора, викладача столичної художньої академії Богдана Мазура, його молодого учня з Хмельницького Олександра Кушніра і художника-графіка, скульптора, заслуженого художника України Петра Антипа - автора встановленої у Покровську композиції, присвяченої Леонтовичу.

Варіант Богдана Мазура майже одразу був розкритикований і робочою групою, і громадськістю. На 64-й сесії Покровської міської ради, для здійснення прозорого та чесного вибору між проектами двох авторів, було оголошено про початок анкетування серед мешканців міста щодо вигляду скульптури.

Відділом культури, туризму та охорони культурної спадщини було розповсюджено 7000 анкет. Більшість опитаних (5072 голоси) обрали варіант пам’ятника, запропонований Петром Антипом. Підтримали цей проект і депутати Покровської міської ради. На сесії було прийняте рішення виділити на спорудження композиції 2,5 млн. гривень. Строк переговорної процедури зі скульптором сплив 16 травня і Покровська міська влада запросила заслуженого художника України Петра Антипа до міста для проведення заключних обговорень і підписання договору з ЖКВ на придбання витвору мистецтва - скульптурної композиції присвяченої Т.Г. Шевченко. На заході були присутні представники міської ради, громадської ради, працівники відділу освіти та активісти міста.

Заступник мера Олена Олехнович представила присутнім скульптора і надала йому слово, але конструктивної дискусії не вийшло. Декілька активних жителів Покровська голосно критикували вибір городян та ставили під сумнів компетенцію Петра Антипа.

Присутній на заході запрошений експерт -  український скульптор, член Національної спілки художників України, Заслужений діяч мистецтв України - Олександр Рідний запевнив громаду у професіоналізмі визнаного митця і намагався роз’яснити деякі спірні на погляд присутніх елементи композиції. Найбільш дивним на зустрічі для присутніх здалося те, що ініціатори встановлення пам’ятника чинять найбільший опір на заключному етапі процедури.

Але пам’ятнику Кобзарю на центральній площі Покровська бути! Оригінальна бронзова скульптурна композиція від відомого митця згідно договору з’явиться біля будівлі ДонНТУ вже до кінця року.

Назад до розділу

Опитування

Яку інформацію Ви найчастіше шукаєте на Smart-порталі?

47,06%

23,53%

17,65%

11,76%

Триває до 31/12/2020

Останні новини з категорії:

Військово-цивільна складова територіальної оборони: батальйон «Покровськ-1» святкує другу річницю свого створення

У Покровську відбувся урочистий захід з нагоди відзначення другої річниці створення добровольчого формування «Покровськ-1».

eye

67

Новини громад

26 лютого 2024 10:56

Відновлено 1,5 тис.кв.м покрівлі: Покровська МВА спільно з благодійниками ліквідовує наслідки ворожих атак

Ворог не припиняє обстрілювати мирні міста Донеччини, серед яких і населені пункти нашої громади. Під ворожий вогонь потрапляють житлові будинки. Внаслідок обстрілу Покровська 30 січня було пошкоджено 8 багатоквартирних та 13 приватних домоволодінь.

eye

39

Громада 1

26 лютого 2024 09:30

У старостинських округах громади вшанували пам’ять загиблих за два роки війни

Рівно 2 роки тому, 24 лютого, російські війська вторглися на територію України. Цей момент став випробуванням для кожного українця. 

eye

49

Новини громад

24 лютого 2024 13:06

ic

Як бути в курсі останніх новин?

Підпишіться на email розсилку, щоб отримувати найоперативнішу інформацію