ЗОВНІШНЬОТОРГОВЕЛЬНИЙ ОБІГ ДОНЕЦЬКОЇ МИТНИЦІ У 2016 РОЦІ СКЛАВ ПОНАД 3,5 МІЛЬЯРДИ ДОЛАРІВ

30.10.2018 17:31

Податкова

Упродовж січня — грудня 2016 року в Донецькій митниці ДФС оформлено понад 49 тис. митних декларацій, що на 9% більше, ніж за відповідний період 2015 року.

Практично протягом всього минулого року спостерігалась позитивна тенденція до щомісячного збільшення кількості оформлених митних декларацій у порівнянні з аналогічними показниками 2015 року. Із загальної кількості оформлених митних декларацій 70% — на вивезення товарів за межі митної території України, 16% — на ввезення на митну територію України, 14% — інші митні режими. Перелік найбільших експортерів протягом року залишився практично незмінним та базується на суб’єктах металургійної, вугільної, машинобудівної, хімічної та харчової галузей виробництва. У 2016 році митники Донеччини оформили зовнішньоторговельні операції 635 осіб, що на 6% більше, ніж у 2015 році. З них 51% — експортери, 34% — імпортери, 15% — ті, що здійснювали як експортні, так і імпортні операції.

Зовнішньоторговельний обіг за січень-грудень 2016 року склав 3 млрд 582 млн долларів. При цьому імпортовано товарів на 629 млн долларів, экспортировано — на 2 млрд 953 млн долларів. Слід зазначити, що товарообіг у червні-грудні 2016 року на 8% перебільшив обсяги аналогічного періоду попереднього року. Оскільки переважна кількість вантажів на митниці — це експортні вантажі, одним з кращих по системі залишається і показник середнього часу митного оформлення товарів при експорті, який складає 31 хвилину. При імпорті середній час митного оформлення складає 1 год. 54 хвилини. Відсоток декларацій, оформлених в електронному вигляді, не змінюється і становить майже 100 %. З серпня 2016 року в митниці працює Інформаціно-телекомунікаційна система органів доходів і зборів за принципом «єдине вікно».

В рамках реалізації цього принципу у грудні 2016 року оформлено 251 декларацію або 40% від загальної кількості декларацій в режимі імпорт. У режимі експорт за цей же період оформлено майже 780 митних декларацій, що складає 23% від загального об’єму експортних митних декларацій. Робота, що проводиться фахівцями митниці у даному напрямку, націлена на популяризацію цього принципу серед учасників зовнішньоекономічної діяльності і дає значні результати.

Середня кількість оформлених митних декларацій за принципом «єдине вікно» зросла з 2% у серпні-вересні до більше ніж 31% у грудні від загальної кількості експортних та імпортних митних декларацій, оформлених за відповідні періоди. У рейтингу митниць ДФС Донецька митниця займає четверте місце за показником відсотка кількості митних оформлень за принципом «єдине вікно».