ЗАДЕКЛАРУЙ ДОХОДИ, ОТРИМАНІ У 2016 РОЦІ!

30.10.2018 17:24

Податкова

З початку 2017 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2016 року.

Покровська ОДПІ звертає увагу, що обов’язок щодо подання декларації у платників податків виникає:

— при отриманні доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування чи отримання в дарунок майна не від членів сім’ї першого ступеня споріднення тощо;

— при отриманні від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відноситься, зокрема, операції з інвестиційними активами:(при отриманні іноземних доходів; в інших випадках, передбачених законодавством, зокрема, при отриманні у власність майна за рішенням суду).

За вибором платника податків декларації подаються за місцем своєї податкової адреси особисто або уповноваженою на це особою; поштою або засобами електронного зв’язку.

Граничні строки подання декларації:

— для громадян та осіб, які проводять незалежну професійну діяльність,

— до 01 травня року, що настає за звітним. Останній день подання декларації за 2016 рік

— 03.05.2017; — для підприємців (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування)

— протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (року).

Останній день подання декларації за 2016 рік — 09.02.2017;

З 1 січня 2017 року запроваджено нову форму декларації, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 15 вересня 2016 року № 821 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859».

Обов’язок платника податку щодо подання декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи виключно:

— від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

— виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених ІV розділом ПКУ;

— від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до ІV розділу ПКУ;

— у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ.