ЯК З 1 СІЧНЯ ОФОРМЛЯЄТЬСЯ ЗАПИТ НА ПОДАТКОВУ КОНСУЛЬТАЦІЮ

30.10.2018 17:14

Податкова

Законом України від 21 грудня 2016 року № 1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» змінено порядок надання податкових консультацій платникам податків.

Згідно з оновленою статтею 53 ПКУ за зверненням платників податків контролюючі органи надають їм безоплатно індивідуальні податкові консультації з питань практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом 25 (раніше — 30) календарних днів, що настають за днем отримання такого звернення даним контролюючим органом.

Вказаний термін може бути продовжено уповноваженою особою органу ДФС на строк не більше 10 календарних днів, із письмовим повідомленням платника про таке продовження до закінчення 25-денного строку. Звернення платників податків на отримання індивідуальної податкової консультації в письмовій формі повинно містити:

— найменування для юридичної особи або прізвище, ім`я, по батькові для фізичної особи, податкову адресу, а також номер засобу зв`язку та адресу електронної пошти, якщо такі наявні;

— код згідно з ЄДРПОУ (для юридичних осіб) або реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті);

— зазначення, в чому полягає практична необхідність отримання податкової консультації;

— підпис платника податків та дату підписання звернення.

На звернення платника податків, що не відповідає вимогам, зазначеним у цьому пункті, податкова консультація не надається, а надсилається відповідь у порядку та строки, передбачені Законом України «Про звернення громадян».