ІНФОРМАЦІЙНИЙ ДІАЛОГ – ФОРМАТ СЕМІНАРУ, ПРОВЕДЕНОГО ПОКРОВСЬКОЮ ОДПІ

28.10.2018 21:12

Податкова

Фахівцями Покровської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області нещодавно проведено семінар для платників податків, що обслуговуються в інспекції. Головувала на семінарському занятті заступник начальника — начальник Ясинуватсько-Авдіївського відділення Кононіхіна Наталія Миколаївна, яка налогосила на актуальності питань, які стали предметом розгляду під час заходу, а це зміни у порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, проблемні питання функціонування системи управління ризиками з ПДВ (СМ КОР), електронні сервіси ДФС та питання легалізації трудових відносин.

Посадовці довели слухачам наказ Міністерства фінансів від 06.06.2017 № 557 «Про затвердження Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами», який набере чинності у IV кварталі п.р., яким, крім іншого, передбачено нові формати договору про визнання електронних документів та заяви про приєднання до договору.

Працівники інспекції, в рамках роз’яснювальної роботи по функціонуванню СМ КОР, проінформували присутніх про ознаки, згідно з якими відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 13.06.2017 № 567 передбачено перевірку податкових накладних, що подаються на реєстрацію в єдиний реєстр податкових накладних, та за якими критеріями податкова накладна/розрахунок коригування підлягає моніторингу. Лектори розповіли про дії платників у разі блокування податкової накладної за одним із критеріїв, а також щодо процедур розблокування податкової накладної/розрахунку коригування та подачі і розгляду скарг, передбачених Постановою Кабінету Міністрів України від 04 липня 2017 року № 485, яка набрала чинності з 14 липня 2017 року.

Крім цього, фахівці інспекції проінформували слухачів про функціональні можливості сервісів ДФС України та зручність їх використання платниками. Ознайомили з принципами функціонування офіційного порталу ДФС — sfs.gov.ua, нагадали електронні адреси офіційних поштових скриньок фіскальних органів, за якими платники можуть направляти свої листи, пропозиції, звернення, запити на публічну інформацію. Також розповіли про загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс ЗІР, який діє за посиланням http://zir.sfs.gov.ua/, підкресливши, що наявна на ньому інформація є досить змістовною, користування даним ресурсом дозволить платникам швидко знайти відповіді на велику кількість запитань, які у них виникають стосовно нарахування, сплати податків та зборів, отримати консультації з питань оподаткування тощо.

В формі інформаційного діалогу та жвавої дискусії учасники семінару обговорили проблемні питання та з’ясували ті, що потребують подальшого уточнення та вирішення.

Наприкінці зустрічі Наталія Миколаївна нагадала присутнім про недопустимість виплати заробітної плати в «конвертах», наголосивши, що детінізація трудових відносин і заробітної плати є одним з найважливіших питань, вирішення якого має безпосередній вплив на добробут держави і кожного українця, тому що через тіньовий ринок зайнятості держава втрачає мільйони гривень несплачених податків, а громадяни позбуваються законних соціальних гарантій.