НА ЗАПИТ ПОДАТКІВЦІВ МОЖНА НАПРАВЛЯТИ ВІДПОВІДЬ ЧЕРЕЗ «ЕЛЕКТРОННИЙ КАБІНЕТ ПЛАТНИКА»

28.10.2018 21:11

Податкова

Покровська ОДПІ звертає увагу на те, що вимоги до запиту про подання інформації визначені п. 73.3 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі — ПКУ) та п. 10 Порядку періодичного подання інформації органам державної податкової служби та отримання інформації зазначеними органами за письмовим запитом, затвердженого постановою КМУ від 27.12.2010 р. № 1245 (далі — Порядок).

Пунктом 9 Порядку передбачено, що в окремих випадках зазначений запит може надсилатися з використанням засобів телекомунікаційного зв’язку з накладенням електронного цифрового підпису контролюючого органу.

Суб’єкти інформаційних відносин зобов’язані подавати інформацію, визначену у запиті контролюючого органу, та її документальне підтвердження протягом одного місяця з дня, що настає за днем надходження запиту, якщо інше не передбачено ПКУ (п. 14 Порядку).

Контролюючі органи мають право отримувати від платників податків, платників єдиного внеску та надавати у межах, передбачених законом, документи в електронному вигляді (п.п. 20.1.7 ПКУ).

Згідно з п. 421. 2 ст. 421 ПКУ електронний кабінет забезпечує можливість реалізації платниками податків прав та обов’язків, визначених ПКУ та нормативно-правовими актами, що прийняті на підставі та на виконання ПКУ, законами з питань митної справи, в тому числі, шляхом, зокрема забезпечення взаємодії платників податків з контролюючими органами з інших питань, передбачених ПКУ, яка може бути реалізована в електронній формі засобами електронного зв’язку.

За допомогою розділу «Листування з ДФС», який розміщено в приватній частині електронного сервісу «Електронний кабінет платника» платники мають можливість відправляти електронного листа у форматі pdf до органу ДФС.