ДОНЕЧЧИНА: ВРОЖАЙ ПОДАТКІВ ВІД АГРАРІЇВ РЕГІОНУ ПЕРЕВИЩУЄ 78 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ

28.10.2018 21:03

Податкова

За вісім місяців 2017 року місцеві бюджети Донецької області отримали від платників четвертої групи спрощеної системи оподаткування 78,3 млн грн єдиного податку. Надходження від сільгоспвиробників перевищили минулорічні на 14,8 млн гривень. Зокрема, за останній місяць літа підприємці-аграрії сплатили майже 10 млн гривень.

Сьогодні у Донецькій області 870 представників аграрного бізнесу обрали спрощену систему оподаткування. Лідерами зі сплати єдиного податку четвертої групи є аграрії, що перебувають на обліку у Мар’їнській ОДПІ, з результатом понад 15,1 млн грн, від агросектору Волноваського району надійшло 11,5 млн гривень. Трішки менше надійшло від сільгоспвиробників Мангуського та Покровського районів — по 11,3 млн грн з кожного району.

Нагадуємо, що до четвертої групи платників єдиного податку належать аграрії — сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75%.

Ставка податку залежить від категорії земель (або водного фонду) та їх розташування (рілля, сіножаті і пасовища, багаторічні насадження, сільгоспугіддя, що перебувають в умовах закритого ґрунту тощо). Їх розмір розраховується у відсотках від бази оподаткування, тобто, від площі земельних ділянок.

Звертаємо увагу, що у 2017 році діють наступні ставки єдиного податку:

agr