НОВАЦІЇ ТА ЗМІНИ В ПОДАТКОВОМУ ЗАКОНОДАВСТВІ ОБГОВОРЮВАЛИСЬ ПІД ЧАС ЗУСТРІЧІ З ПЛАТНИКАМИ СЕЛИДОВОГО

28.10.2018 15:22

Податкова

Днями заступником начальника — начальником Селидівського відділення Покровської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області Євгеном Босенком в форматі живого спілкування проведено чергову зустріч, яка була присвячена новаціям та змінам в податковому законодавстві у 2018 році.

На початку зустрічі посадовець наголосив, що відповідно до Закону України «Про державний бюджет України на 2018 рік» встановлено розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня — 3723,00 грн. Зауважив, що саме з цього часу роботодавці зобов’язані щомісяця нараховувати працівнику за повний відпрацьований місяць заробітну плату не менше 3723 гривень.

Євген Босенко зазначив, що відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 06 червня 2017 року № 556 форму податкової декларації про майновий стан і доходи та інструкцію щодо її заповнення викладено в новій редакції.

Враховуючи зміни, в декларації передбачено внесення відомостей до категорії платника щодо осіб, які припинили підприємницьку діяльність протягом звітного року, шляхом зазначення позначки «V» та визначення дати прийняття рішення про припинення. Такі декларації є ліквідаційними для даної категорії платників податків. Цю позначку повинні зазначити лише особи, які прийняли рішення про припинення у звітному році, тобто дати прийняття рішення не повинна бути менше ніж 01.01.2017 та більше ніж 31.12.2017.

Заступник начальника — начальник звернув увагу платників на те, що з 01.01.2018 року запроваджено оновлені форми звітності, а саме: податкова декларація з транспортного податку; податкова декларація з плати за землю; розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва; звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації.

Євген Вікторович нагадав, що платникам необхідно своєчасно оновити програмне забезпечення, що використовується для формування та подання звітності до контролюючих органів.

Проінформував, що платники податків повинні повідомляти податкові інспекції про всі об’єкти оподаткування, пов’язані з господарською діяльністю. Повідомлення про об’єкти оподаткування за формою № 20-ОПП подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків та передбачає заповнення типа об’єкта оподаткування.

Учасники заходу в ході дискусії мали змогу задавати питання Євгену Вікторовичу та обмінюватись думками щодо новаційних змін в податковому законодавстві.