УВАГА! ЕЛЕКТРОННІ ДЕКЛАРАЦІЇ ПОДАЮТЬСЯ ДЕРЖСЛУЖБОВЦЯМИ У ВСТАНОВЛЕНІ ТЕРМІНИ

28.10.2018 15:22

Податкова

Відповідно до вимог Закону України «Про запобігання корупції», а також роз’яснень щодо застосування окремих положень цього закону, затверджених рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції, держслужбовці, кандидати на посади державної служби та особи, звільнені з державної служби, мають подавати до НАЗК електронні декларації про майновий стан та доходи.

Неподання Е-декларацій у встановлений термін згідно з ч. 1 ст. 172 Кодексу України про адміністративні правопорушення є адміністративним правопорушенням.

Фахівці звертають увагу суб’єктів декларування, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, що подання електронної декларації є обов’язковим, а за порушення законодавства передбачено адміністративну і кримінальну відповідальність, зокрема:

— несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (ч.1 статті 172-6 КУАП), карається накладенням штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

— неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про відкриття валютного рахунку в установі банку-нерезидента або про суттєвої зміни у майновому стані карається накладенням штрафу від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ч.2 статті 172-6 КУАП);

— подання завідомо недостовірних відомостей про майно на суму 100-250 мінімальних заробітних плат (або 138 — 344 тис.) встановлено штраф, який становитиме від 17 тис. до 42,5 тис. грн. (ч.2 172-6 КУАП);

— за подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей або умисне неподання суб’єктом декларування зазначеної декларації (більше ніж 344,5 тис. грн.) карається штрафом 42,5–51 тис. грн., громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або позбавленням волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років (366-1 КК);

— набуття особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у власність активів у значному розмірі, законність підстав набуття яких не підтверджено доказами, а так само передача нею таких активів будь-якій іншій особі — караються позбавленням волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна (368-2 ККУ).