ДОХОДИ ВІД РЕПЕТИТОРСТВА ПОТРІБНО ЗАДЕКЛАРУВАТИ

28.10.2018 14:42

Податкова

На початку розглянемо, що таке "репетиторські послуги"? Це підготовка дітей до школи, вступу до навчальних закладів, незалежного тестування, навчання з будь-яких предметів, написання рефератів, виконання контрольних, курсових та дипломних робіт.

Покровська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області наголошує, що у цьому році, вчителі та викладачі, які минулого року надавали репетиторські послуги, хоч і не були зареєстровані як фізичні особи - підприємці, повинні в обов'язковому порядку включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та задекларувати їх шляхом подання до податкової служби декларації про майновий стан і доходи.

До відома репетиторів, доходи від надання репетиторських послуг, у відповідності до пункту 167.1 статті 167 Податкового кодексу України, оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків. Додатково, із вказаних доходів, справляється військовий збір за ставкою 1,5 відсотки.

Задекларувати дохід слід до 1 травня 2018 року за місцем реєстрації декларанта.

Також, податківці закликають громадян, які надають послуги з репетиторства, висловити свою громадянську позицію - подати вчасно декларацію та сплатити податки.