• Пошук по сайту
  • Пошук по документах

Покровський КОД "#ДонеччинаТутВсіСвої" відкрив двері у Дніпрі

eye

1435

15.11.2024 19:50

Новини громад

img

У Дніпрі відкрили освітньо-культурний хаб, який став місцем єднання для переселенців з Донеччини, змушених через війну залишити свої домівки. 

На урочисту подію завітали директорка департаменту відновлення та культурної реінтеграції деокупованих територій при Міністерстві культури та стратегічних комунікацій України Діана Трима, голова Донецької ОВА Вадим Філашкін та начальник Покровської МВА Сергій Добряк.

У центрі, який об’єднав освітян, культурних діячів, музейників та бібліотекарів, створені умови для всебічного розвитку всіх евакуйованих жителів Донеччини. 

Під час знайомства з діяльністю нового закладу Діана Трима підкреслила важливість збереження зв’язку з рідною землею.

"Я вперше відвідала подібний центр релокованих із зони бойових дій установ. Ми ще не до кінця усвідомлюємо, наскільки важливий крок зробила влада Покровська, створивши цей хаб. Громада об’єднується навколо наших дітей, а культура, мистецтво та історія — це те, що допоможе їм зберегти зв’язок із рідною землею. Якщо діти втрачають цей зв’язок, немає сенсу повертати території, які зараз знаходяться в окупації або на яких точаться запеклі бої. Наша головна задача — створювати такі центри, щоб діти пам'ятали своє коріння та спадщину, знали, хто їхні пращури, і розуміли, що земля, з якої вони походять, завжди була українською", — зазначила Діана Трима. 

Новий хаб став важливим місцем для відновлення культурного та освітнього життя. Тут розмістили бібліотеку, музей, музичну школу, гуртки палацу культури. Крім того, передбачено проведення різноманітних занять та заходів для дітей та молоді. Це місце, де можна відчути підтримку громади та повернутися до звичного ритму життя, попри тимчасове переселення.

"Нам доводиться евакуювати трудові колективи, матеріальні цінності, і вже в релокованих містах створювати нові осередки. Це куточок Донеччини у Дніпрі, де люди отримують те спілкування, за яким сумували, а діти щасливі мати можливість знову навчатися та спілкуватися з однолітками. Впевнений, що цей центр буде запитуваним, адже він не тільки для мешканців Покровської громади, а й для всіх переселенців з Донеччини", — зазначив начальник Покровської МВА Сергій Добряк.

Заступниця очільника Покровської громади Маргарита Ідрісова висловила впевненість, що створення таких центрів є надзвичайно важливим кроком для збереження потенціалу громади.

"Ми зробили це, щоб зберегти потенціал наших освітян, культурних діячів і викладачів, щоб після повернення до рідного міста у нас були люди, які зможуть далі працювати. У Дніпрі наразі найбільша кількість переселенців з Донеччини:  близько 14 тисяч осіб, з них 1700 дітей різного віку з Покровської громади. Ми впевнені, що скоро повернемося додому і відновимо все, що було втрачено, спираючись на нашу спільну культурну спадщину", — зазначила Маргарита Ідрісова.

Однією з ключових особливостей хабу є широкий спектр освітніх послуг. До Дніпра переїхало близько сотні викладачів, які продовжують роботу з дітьми. 

У центрі працюватимуть гуртки з вокалу, хореографії, мистецтва, а також проводитимуться підготовчі заняття до Національного мультипредметного тесту (НМТ). 

За словами начальниці відділу освіти Любові Воротинцевої, це дозволить дітям здобувати повноцінну освіту, попри складні умови війни.

Своєю чергою, голова Донецької ОВА Вадим Філашкін подякував керівникам структурних підрозділів Покровської МВА за масштабну та злагоджену роботу в релокації матеріальних цінностей: музичних інструментів, музейних експонатів, меблів для шкільних занять. А дітям гості свята передали невеликі презенти: набори канцелярії та настільні ігри. 

«Сьогодні ми побачили, як діти посміхаються, спілкуються між собою. Всі ці цінності, які були вивезені з Покровська, для наших дітей та їхнього майбутнього. Це дуже важливо.Сподіваюсь, що всі керівники ВА, які релокуються з Донеччини, створюватимуть саме такі центри, де наші діти, молодь будуть навчатись, розвиватись, а ми зі свого боку зробимо все можливе, щоб скоріше повернутись в рідну Донеччину».

 

Назад до розділу

Опитування

Яку інформацію Ви найчастіше шукаєте на Smart-порталі?

47,06%

23,53%

17,65%

11,76%

Триває до 31/12/2020

Останні новини з категорії:

Покровська МВА вживає заходів для наповнення місцевого бюджету та забезпечення виплат заробітної плати

11 липня під головуванням заступниці начальника Покровської міської військової адміністрації Наталії Іваньо відбулося засідання робочої групи, спрямованої на підвищення рівня оплати праці, забезпечення дотримання трудового законодавства та наповнення місц

eye

17

Новини громад

11 липня 2025 17:55

Одяг та домашній текстиль: для ВПО Покровської громади надійшла гуманітарна допомога із Закарпаття

Покровська міська військова адміністрація продовжує активно шукати партнерів та розвивати співпрацю з благодійниками, аби забезпечити жителів громади всебічною підтримкою.

eye

45

Новини громад

11 липня 2025 12:55

Юридичні консультації для покровчан: відповіді на важливі питання

Днями у гуманітарному хабі “Ми – Донеччина” Покровської МВА відбувся черговий прийом громадян юристом Міжнародного комітету порятунку.

eye

44

Новини громад

11 липня 2025 12:30

ic

Як бути в курсі останніх новин?

Підпишіться на email розсилку, щоб отримувати найоперативнішу інформацію