Молодіжна політика в дії: ЮНІСЕФ підтримує ініціативи для розвитку молоді Донеччини

16.10.2024 11:45

14 жовтня за участю представників громад та місцевої влади Донеччини  відбувся інформаційний брифінг, присвячений реалізації молодіжної політики в Донецькій області, організований Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ).

Метою заходу стало обговорення актуальних питань підтримки молоді в регіоні, що зазнав певних викликів через військовий конфлікт.

До участі у заході доєднались і представниці Покровської громади:  заступниця начальника Покровської військової адміністрації Маргарита Ідрісова та заступниця начальника управління сім'ї, молоді та спорту Яна Штурхецька. Вони висловили свою підтримку ініціативам, спрямованим на розбудову молодіжної політики в області.

Керівник офісу ЮНІСЕФ у Дніпрі Пабло Де Паскаль зазначив важливість підтримки молодих людей, особливо в регіонах, постраждалих від війни. Він підкреслив, що такі програми відіграють ключову роль у відновленні громад і розбудові майбутнього України. Висловивши своє захоплення зусиллями місцевої влади та громад, Де Паскаль наголосив на значущості спільних зусиль у цій справі.

Програма, представлена на заході, охоплює кілька напрямків, зокрема підтримку молодіжних рад, стимулювання молодіжних ініціатив через мінігранти, а також психоемоційну підтримку молоді.

Перший компонент програми – це навчання представників молодіжних рад різних рівнів, що має на меті допомогти їм у подальшому розвитку та зміцненні їхньої ролі у прийнятті рішень на місцях.

Другий напрямок – конкурс «Diy Community», що передбачає можливість молодим активістам отримати фінансову підтримку для втілення своїх проєктів. У рамках конкурсу планується проведення п’яти етапів, у ході яких буде обрано 50 найкращих ініціатив, кожна з яких отримає до 40 тисяч гривень.

Третій компонент програми спрямований на підтримку психічного здоров’я молоді. Для цього планується навчання тренерів з-поміж психологів та соціальних педагогів, які зможуть працювати з молоддю на місцях та надавати їм необхідну психоемоційну підтримку.

Учасники заходу одностайно підкреслили, що реалізація цих ініціатив допоможе молодим людям Донецької області активно долучатися до відбудови регіону та формування громадянського суспільства.

Слідкувати за розвитком програми можна на офіційних сторінках обласної адміністрації, управління сім’ї та молоді, а також у соціальних мережах ЮНІСЕФ та громадської організації «Заходи». Ця програма є частиною ширшої стратегії ЮНІСЕФ щодо підтримки молоді у всіх регіонах України, яка здійснюється у тісній співпраці з місцевими громадами.

«Сьогодні, як ніколи, ми маємо забезпечити молодим людям усі умови для їхнього розвитку, щоб вони могли реалізувати свій потенціал. Донеччина будується не лише фізично, але й у свідомості нового покоління, яке стане фундаментом нашого майбутнього. Спільними зусиллями ми створимо середовище, де молодь матиме можливості для зростання та самореалізації», – зауважила заступниця начальника Покровської МВА Маргарита Ідрісова.