До уваги роботодавців!

17.09.2024 14:49

В Україні продовжує діяти компенсація за облаштування робочого місця для людей з інвалідністю. Мета програми — мотивувати роботодавців працевлаштовувати осіб з інвалідністю та забезпечувати їм комфортні умови праці.

Компенсація здійснюється за вже придбані допоміжні засоби для облаштування робочого місця особи з інвалідністю. Категоріями таких засобів можуть бути:

• спеціалізовані меблі (крісла з регульованими або фіксованими сидіннями);
  • транспортери для піднімання сходами з електроприводами;
  • допоміжні засоби для позиціонування курсору та тактильних комп'ютерних дисплеїв;
  • брайлівські клавіатури та портативні пристрої;
  • підйомні платформи для робочих місць;
  • допоміжні засоби для відтворення звуку та забезпечення здатності чути і бачити.

Заява подається роботодавцем до регіонального центру зайнятості за місцем провадження діяльності протягом 90 календарних днів з дня працевлаштування особи з інвалідністю.

Відповідно до умов Порядку надання компенсації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2023 №893, роботодавець може отримати компенсацію за облаштування робочого місця за працевлаштованих людей з І групою інвалідності — до 106,5 тис. грн., з ІІ групою інвалідності — до 71 тис. грн.

Компенсація відповідно до цього Порядку не надається з таких підстав:

• роботодавець має заборгованість/податковий борг, з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування станом на 1 число місяця, в якому подана заява;
  • із сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування;
  • із виплати заробітної плати, з податків, зборів та інших платежів до державного і місцевого бюджетів понад шість місяців, що передують 1 числу місяця, в якому подана заява;
  • станом на дату подання заяви до роботодавця застосовуються судові процедури банкрутства (неплатоспроможності), передбачені Кодексом України з процедур банкрутства, або роботодавець перебуває на стадії ліквідації.

Детальніше про послугу можна ознайомитись за посиланням https://dcz.gov.ua/employer/choiceprofit/placeinvalid