На території громади завершується збирання ранніх зернових культур

18.07.2024 15:15

На території Покровської громади закінчують збирати ранні зернові культури: озимий та ярий ячмінь, горох та продовжують збір озимої пшениці та ріпаку.

Оперативні дані по збору урожаю узагальнюються управлінням земельних ресурсів та агропромислового розвитку Покровської міської військової адміністрації.  За словами начальника відділу з питань агропромислового розвитку управління Ольги Богачової, на теперішній час аграріями зібрано 17 тис. тонн ранніх зернових культур з площі 9,2 тис.га, що становить 77,8 % від загальної суми посівних площ. При цьому, урожайність становила 23,6 ц/га.

Слід зазначити, що коливання погодних умов у цьому році вплинуло на урожайність всіх ранніх зернових культур, яка на порядок нижча за торішні показники.

Зокрема, урожайність озимої пшениці становить 24,4 ц/га, що на 12,1 ц/га нижче ніж у 2023 році, ярого ячменю – 16,8 ц/га (на 14,5 ц/га менше ніж 2023 року), озимого ячменю – 22,9 ц/га (на 2,9 ц/га нижчий за минулий рік), гороху – 0,8 ц/га (на 2,1 ц/га нижче ніж торік).

Також дуже складана ситуація по технічним культурам, а саме: урожайність озимого ріпаку сьогодні складає 2,6 ц/га, що на 19,6 ц/га менше за минулий 2023 рік.

Основними причинами зменшення урожайності в цьому році стали відсутність вологи у той час, коли зерно формувалося, та заморозки на поверхні ґрунту у травні, що зашкодило формуванню зерна.

Проте, не зважаючи на невтішні показники врожайності, на близькість лінії проведення воєнних дій, аграрії громади неспинно продовжують збирання урожаю 2024 року та одночасно розпочинають підготовку ґрунту для посіву озимих культур під урожай 2025 року.