Епідемічна ситуація у Покровській громаді стабільна: медики фіксують спад захворюваності на ГРВІ

02.07.2024 11:40

Покровська громада продовжує забезпечувати своїх мешканців необхідною медичною допомогою, підтримуючи здоров'я населення та надаючи важливу інформацію щодо профілактики захворювань.

"В основному зараз до сімейних лікарів звертаються люди з хронічними захворюваннями. Йде зменшення випадків ГРВІ, зокрема за червень виявлено 229 випадків — 133 дитини та 96 дорослих. Для порівняння, у травні було зареєстровано 418 випадків", — повідомила сімейний лікар ЦПМСД Оксана Костенко.

Що стосується захворювання COVID-19, яке було дуже поширене декілька років тому, фахівці зазначають, що зараз воно зустрічається набагато рідше. За червень місяць виявлено всього 4 випадки серед дорослого населення. Захворювань на грип не виявлено взагалі. Щодо пневмоній, на них перехворіли в червні 9 покровчан, серед яких 2 дітей.

Задля того, аби запобігти виникненню таких захворювань як ГРВІ, фахівці радять мешканцям проводити профілактику. Особливо актуально це в літній період. Лікарі пропонують споживати більше свіжих фруктів, практикувати загартовування та дотримуватися правил особистої гігієни.

"Попри складну безпекову ситуацію в громаді, лікарі залишаються на місцях. У разі виявлення ускладнених симптомів захворювання, ви можете звертатися до свого сімейного лікаря та педіатра й отримати медичну допомогу в повному обсязі",— підкреслила Оксана Костенко.

Крім того, на цей час багато дітей з Покровської громади їдуть на оздоровлення до західної України. Перед цим вони звертаються до сімейного лікаря або педіатра для проходження профілактичного огляду. Після нього дитині видається довідка з вказанням епідоточення та довідка про профілактичні щеплення. Це є обов’язковою процедурою для безпеки всіх дітей.