Сьогодні для всіх українців День скорботи. Дата, в яку ми вшановуємо пам’ять жертв війни в Україні

22.06.2024 08:25

Ця пам'ятна дата була встановлена Указом Президента України від 17 листопада 2000 року №1245\2000 "Про День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні".

Саме в цей день у 1941 році нацистська Німеччина атакувала СРСР, в складі якого знаходилась Україна. Але  для України Друга світова війна почалась у вересні 1939 року, коли нацистські війська вторглися на територію Польщі і радянські війська прийшли на допомогу німецьким та окупували західну частину України та західну частину Білорусі.

Тяжкі бої за свободу за незалежність, які тривали з 1939 до 1945 років забрали життя близько 10 мільйонів українців.

На жаль,  сучасний російський режим вирішив повторити шлях гітлерівської Німеччини. 10 років тому, всупереч всім міжнародним домовленостям, російська влада анексувала Крим та окупувала Луганську та частину Донецької області.  Руйнуючи міжнародну систему безпеки, російська армія 24 лютого 2022 року розпочала широкомасштабне вторгнення на територію України.

Зараз, як і понад 80 років тому, Україна воює з підступним агресором. Ця кривава несправедлива війна забирає життя мирних жителів, руйнує міста, знищує економіку України. Але всяке зло буде покарано. Перемога над нацизмом стала можливою завдяки об’єднанню десятків країн і народів. Задля перемоги над рашизмом навколо України так само об’єдналися країни і мільйони людей у всьому світі.

Схиляємо у скорботі голови, вшановуємо пам?ять всіх загиблих у Другій світовій війні, війни, яка повинна була закінчити епоху масштабних збройних конфліктів, адже після її завершення у світі виникло гасло: "Ніколи знову".