• Пошук по сайту
  • Пошук по документах

У Покровську створено робочу групу для комісійних моніторингових відвідувань закладів громадського харчування

eye

157

14.06.2024 12:30

Новини громад

img

З метою запобігання виникненню та розповсюдженню у мешканців та гостей громади гострих кишкових інфекцій, харчових отруєнь, пов’язаних з діяльністю закладів швидкого харчування, начальник Покровської міської військової адміністрації розпорядженням №882 від 20.05.2024 затвердив створення робочої групи для комісійних моніторингових відвідувань закладів громадського харчування.

На початку 2024 року у Донецькій області погіршилась епідемічна ситуація щодо випадків виявлення гострих кишкових інфекцій,  поширення яких відбувається переважно харчовим шляхом через порушення гігієнічних правил при приготуванні та зберіганні їжі в домашніх умовах. Однак, дані епідеміологічного аналізу свідчать, що в теплий період року значно зростає ризик виникнення кишкових інфекцій та харчових отруєнь через вживання продуктів, що виготовляються закладами громадського харчування, які спеціалізуються на їжі швидкого приготування (фастфуду). 

Згідно з моніторингом, у липні-жовтні минулого року в агломерації населених пунктів Донецької області реєструвалися чисельні випадки сальмонельозу, гострих кишкових інфекцій, вірусного гепатиту А, ймовірно пов’язані з вживанням готових продуктів, придбаних в стаціонарних та мобільних (придорожніх) закладах торгівлі та ресторанного господарства (швидкого харчування).

З метою недопущення ускладнення епідемічної ситуації у весняно-осінній період поточного року, для запобігання виникненню та розповсюдженню у громаді вищезазначених захворювань буде працювати робоча група, що здійснюватиме комісійні моніторингові відвідування закладів громадського харчування. Группа буде перевіряти дотримання вимог, встановлених нормативно-правовими актами України, до розміщення, облаштування, утримання потужностей на всіх стадіях виробництва та обігу харчових продуктів, проведення періодичних медичних оглядів працівників, здійснення дезінфекційних, дезінсекційних та дератизаційних заходів. 

Покровська міська військова адміністрація рекомендує керівникам (власникам) закладів громадського харчування проводити періодичний відомчий лабораторний контроль за якістю харчової продукції, що випускається та обов’язкову організацію бактеріологічного обстеження персоналу при прийомі на роботу, інших обстежень згідно з наказом МОЗ від 23.07.2002 №280 «Щодо організації проведення обов'язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв і організацій, діяльність яких пов'язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб».

Назад до розділу

Опитування

Яку інформацію Ви найчастіше шукаєте на Smart-порталі?

47,06%

23,53%

17,65%

11,76%

Триває до 31/12/2020

Останні новини з категорії:

30 важливих питань щодо захисту прав дітей вирішено на засіданні комісії Покровської МВА

Сьогодні, 12 липня, заступниця начальника Покровської МВА Наталія Іваньо провела чергове засідання комісії з питань захисту прав дітей. Члени комісії ретельно розглянули 30 питань, що стосувалися різних аспектів життя та захисту прав юних мешканців громад

eye

19

Громада 1

12 липня 2024 14:05

Представники Покровської громади здобули знання з управління проєктами завдяки USAID

Директор Агентства розвитку громади Дмитро Єрмолович та представники ГО "Світло Донбасу" пройшли навчання у Школі проєктного менеджменту

eye

26

Новини громад

12 липня 2024 13:07

До річниці трагедії: у Покровську встановлять меморіальні дошки загиблим внаслідок обстрілу покровчанам

Під головуванням заступниці начальника Покровської МВА Маргарити Ідрісової відбулося засідання комісії з розгляду питань встановлення та демонтажу пам’ятних знаків, меморіальних та інформаційних дощок на території Покровської ТГ.

eye

25

Громада 1

12 липня 2024 12:30

ic

Як бути в курсі останніх новин?

Підпишіться на email розсилку, щоб отримувати найоперативнішу інформацію