• Пошук по сайту
  • Пошук по документах

У Покровській МВА шукають шляхи вирішення утримання полігону твердих побутових відходів

eye

140

11.06.2024 13:15

Громада 1

img

Вже другий тиждень поспіль у Покровську добровільна рятувально-пожежна команда спільно з ДСНС борються із займанням, що постійно виникає на полігоні ТПВ. Через задимлення та значний викид шкідливих речовин в повітря, страждають мешканці приватних будинків, що розташовані поруч.

Питання безпеки як людей, так і навколишнього середовища в зоні уваги керівників Покровської громади. Але, як пояснює заступник начальника Покровської МВА Олексій Стебель, вирішити його не так просто. Основна складність полягає в тому, що сміттєзвалище, яке має певний перелік порушень правил утримання полігону, належить приватному підприємцю і не є комунальною структурою громади. Через це Покровська МВА не має повноважень закрити полігон, але вже активно працює над тим, щоб контролювати ситуацію та забезпечити безпеку мешканців.

«Сьогодні ми маємо велику проблему – місцеве сміттєзвалище, яке є в приватній власності. Цей полігон, на нашу думку, має велику кількість порушень, щодо технологічного процесу з поводження з відходами. Зокрема, щоліта там виникає велика кількість пожеж. Із займанням відчайдушно борються члени добровільної рятувально-пожежної команди та 9 ДПРЗ ДСНС. Ми всі працюємо разом», – зазначає заступник начальника Покровської міської військової адміністрації Олексій Стебель.

До ліквідації займань також залучається комунальна техніка, зокрема, трактори та екскаватори. Але масштаби пожежі бувають різними та й погодні умови сприяють швидкому поширенню вогню. «Ми ініціювали звернення до державної екологічної інспекції з проханням провести перевірку сміттєзвалища на дотримання правил утримання полігону. На жаль, сьогодні, це єдине місце для утилізації твердих побутових відходів, тому вирішення цієї проблеми є вкрай важливим», – додає завідувачка сектору екології, клімату та енергоощадження Покровської МВА Софія Афанасьєва.

В пошуках шляхів утилізації побутових відходів Покровська МВА звернулася до Донецької обласної військової адміністрації з проханням дозволити розглянути можливість і запроєктувати регіональний побутовий полігон. «Хочу зазначити, що це дуже прибутковий проєкт. Ми вже спілкувалися з багатьма власниками таких полігонів. В рамках регіональної програми з поводження з відходами ми можемо досить успішно виконувати ці плани. Це додаткові робочі місця, чисті населені пункти та додаткові кошти до місцевого бюджету», – розповідає Олексій Стебель.

Крім того, цьогоріч, завдяки Департаменту екології та природних ресурсів Донецької обласної державної адміністрації, громада отримала обласну субвенцію на закупівлю 20 контейнерів для збору сміття обсягом 7 м³. Також було отримано екскаватор і сміттєвоз, що значно поліпшило роботу комунальних служб.

Покровська громада активно працює над вирішенням проблеми зі сміттєзвалищем, залучаючи всі можливі ресурси та інстанції для забезпечення безпеки й чистоти в населених пунктах.

Назад до розділу

Опитування

Яку інформацію Ви найчастіше шукаєте на Smart-порталі?

47,06%

23,53%

17,65%

11,76%

Триває до 31/12/2020

Останні новини з категорії:

Від БО «Янголи спасіння» мешканці Шевченківського СО отримали будівельні набори для відновлення житла після обстрілу

Благодійний фонд «Янголи Спасіння» та його партнери продовжують підтримувати постраждалих мешканців, забезпечуючи їх необхідними ресурсами для відновлення житла та подолання наслідків війни.

eye

20

Громада 1

21 червня 2024 15:01

Покровськ відзначив День фермера: вдячність за хліб і шана працьовитим рукам

19 червня Покровська громада урочисто відзначила День фермера – свято, присвячене людям, які своєю важкою працею годують нашу країну.

eye

31

Громада 1

21 червня 2024 13:45

Комісія розподілила гуманітарну допомогу від БО «Янголи спасіння»

Сьогодні під головуванням заступниці начальника Покровської МВА Наталії Іваньо відбулося чергове засідання комісії з розподілу гуманітарної допомоги.

eye

35

Громада 1

21 червня 2024 13:00

ic

Як бути в курсі останніх новин?

Підпишіться на email розсилку, щоб отримувати найоперативнішу інформацію