• Пошук по сайту
  • Пошук по документах

Тепло та гостинність Закарпаття: як проходить адаптація вихованців «Милосердя»

eye

195

29.05.2024 14:20

Новини громад

img

Сьогодні, 29 травня, відбулося чергове засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення при Покровській РДА, участь в якому взяла заступниця начальника Покровської МВА Наталія Іваньо та заступниця начальника Управління соцзахисту населення Наталія Гнатенко. 

На порядку денному значилося два питання, одне з яких стосувалось адаптації вихованців Центру реабілітації осіб з інвалідністю «Милосердя», яких було релоковано до с. Нересниця, Закарпатської області. 

За словами Наталії Гнатенко, процес адаптації дітей проходить успішно. Наразі в Центрі організовані щоденні заняття у дві зміни з 15 вихованцями (групи до 8 осіб у супроводі їх родин) у звичайному форматі, а також з 23 вихованцями – в дистанційному форматі. 

«В умовах сьогодення фахівці Центру забезпечили надання
психолого-педагогічної, фізичної та соціальної реабілітації. Також у дистанційному форматі організовані заняття з вчителем-логопедом. Для дітей та їх родин проводяться пізнавальні заходи та заходи для покращення ментального здоров’я, зокрема відвідування місцевих закладів культури, в яких артисти цирку та театру дарують позитивні емоції та відмінний настрій», – зазначила заступниця начальника УСЗН Наталія Гнатенко. 

Окрім Покровської міської військової адміністрації, яка вирішує всі питання фінансування та функціонування «Милосердя», велику підтримку та допомогу вихованцям «Милосердя» надають громадські благодійні організації. Представники NEEKA – Міжнародного благодійного фонду «Регіон Карпат», а саме психологи та юристи – надають кожній родині необхідні консультації та допомагають вирішувати нагальні потреби. 

«Завдяки NEEKA Центр отримав  холодильники, мікрохвильову піч, двоярусні ліжка, кухонні стільці та меблі для навчання, миючі засоби. Гуманітарну допомогу у вигляді продуктів довготривалого зберігання для сімей вихованців надала міжнародна організація з питань міграції (МОМ)", - додала Наталія Гнатенко.

До стабілізації ситуації на Донеччині вихованці «Милосердя» разом із батьками та колективом Центру перебуватимуть в с. Нересниця, Тячівського району Закарпатської області.  Ця релокація дозволить не тільки забезпечити безпеку вихованців, але й дасть їм можливість відчути тепло та гостинність закарпатського краю.

Серед іншого, учасники наради розглянули питання щодо виконання вимог Законів України "Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімів" на території громад Покровського району. 

Назад до розділу

Опитування

Яку інформацію Ви найчастіше шукаєте на Smart-порталі?

47,06%

23,53%

17,65%

11,76%

Триває до 31/12/2020

Останні новини з категорії:

ic

Як бути в курсі останніх новин?

Підпишіться на email розсилку, щоб отримувати найоперативнішу інформацію