• Пошук по сайту
  • Пошук по документах

18 травня – роковини депортації кримськотатарського народу з території Кримського півострова радянським тоталітарним режимом

eye

787

18.05.2024 09:00

RSS

img

Сьогодні ми згадуємо чорну сторінку минулого. 80 років тому, у 1944 році, розпочалася спецоперація військ НКВД зі звільнення Кримського півострова від корінного населення. Загалом за три дні з Криму вивезли понад 190 тисяч кримських татар. Також у 1944-му з півострова депортували понад 40 тисяч болгар, вірмен, греків, турків і ромів.

Після незаконної анексії Криму в 2014 році російська влада продовжує дискредитацію та утиски кримських татар, що залишилися на півострові.

Верховна Рада України Постановою від 12 листопада 2015 року № 792-VIII «Про визнання геноциду кримськотатарського народу» визнала депортацію з Криму кримських татар у 1944 році геноцидом кримськотатарського народу і встановила в Україні 18 травня День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. У Постанові наголошується: «Системний тиск на кримськотатарський народ, репресії громадян України за національною ознакою, організація етнічно і політично мотивованих переслідувань кримських татар, їхніх органів, таких як Меджліс кримськотатарського народу та Курултай кримськотатарського народу, на тимчасово окупованій території України з боку державних органів Російської Федерації, починаючи з дати тимчасової окупації, є свідомою політикою етноциду кримськотатарського народу».

Поки адекватно не оцінено злочини проти людяності, геноцид кримських татар – завжди є загроза повторення страшної практики знищення національних спільнот, що й здійснює сьогодні країна-окупантка.

Геноцид кримських татар є складовою російської колонізаційної політики, злочином проти людяності.

Назад до розділу

Опитування

Яку інформацію Ви найчастіше шукаєте на Smart-порталі?

47,06%

23,53%

17,65%

11,76%

Триває до 31/12/2020

Останні новини з категорії:

Розпочато формування нового складу Молодіжної ради при Покровській міській раді

Під головуванням заступниці начальника Покровської міської військової адміністрації Маргарити Ідрісової відбулося перше засідання ініціативної групи з організації установчих зборів щодо формування нового складу Молодіжної ради при Покровській міській раді

eye

53

Новини громад

02 липня 2025 14:10

Релоковані з Покровська перукарня та масажний кабінет відкрилися у Дніпрі

У місті Дніпро на базі релокованого Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Покровської міської ради відновили роботу соціальна перукарня та масажний кабінет.

eye

37

Новини громад

02 липня 2025 12:10

Минулої доби внаслідок обстрілів Покровська поранено дві людини: 67-річну жінку та 49-річного чоловіка

1 липня о 13:00 з боку армії рф відбувся обстріл приватного сектору центральної частини м.Покровськ, в результаті якого поранено місцеву жительку 1958 року народження.

eye

54

Новини громад

02 липня 2025 09:20

ic

Як бути в курсі останніх новин?

Підпишіться на email розсилку, щоб отримувати найоперативнішу інформацію