ВЕДЕННЯ РЕЄСТРУ ЗАСТРАХОВАНИХ ОСІБ

17.05.2016 15:11

Пенсійний фонд

Одним із важливих завдань для спеціалістів відділу ведення електронних реєстрів та підтримки інформаційно-аналітичних систем Красноармійського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області є формування та ведення обліку осіб у реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, їх ідентифікація у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Незважаючи на те, що функцію прийому звітності покладено на органи державної фіскальної служби, спеціалісти відділу продовжують займатися обробкою всієї звітності, що надходить від платників єдиного внеску. Відповідно до чинного Порядку обміну інформацією між Пенсійним фондом України та державною фіскальною службою України, Пенсійний фонд щоденно отримує відомості зі звітності платників (страхувальників) щодо застрахованих осіб і сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Програмними засобами Пенсійного фонду контролюється звіт, встановлюється правильність поданого звіту, здійснюється моніторинг помилкових звітів. В разі виявлення помилкових звітів працівники відділу ведення електронних реєстрів та підтримки інформаційно-аналітичних систем повідомляють страхувальників про такі випадки. У першому кварталі 2016 року спеціалістами відділу опрацьовано 2665 звітів. Щомісячно Державний реєстр застрахованих осіб поповнюється даними стосовно 92,4 тис. осіб, які працюють на території міста та району. Інформація з реєстру застрахованих осіб використовується для забезпечення права громадян на пенсійні виплати та допомоги та для попередження зайвих виплат бюджету Фонду. Для забезпечення цієї мети з початку року опрацьовано 669 звернення громадян на одержання даних із Державного реєстру застрахованих осіб та 2477 запитів від відділу з призначення і виплати пенсії.