• Пошук по сайту
  • Пошук по документах

Умови призначення пенсії за віком багатодітним матерям

eye

149

16.05.2024 12:12

Новини громад

img

Жінки, які народили п’ятьох або більше дітей та виховали їх до шестирічного віку, мають право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення 50 років та за наявності не менше ніж 15 років страхового стажу: ст. 115 Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» — https://t1p.de/uwsor

За вибором матері або в разі її відсутності, якщо виховання п’ятьох або більше дітей здійснювалося батьком, батьку призначається дострокова пенсія за віком після досягнення 55 років та за наявності страхового стажу не менше ніж 20 років.

Час догляду непрацюючої матері за малолітніми дітьми, але не довше ніж до досягнення кожною дитиною трирічного віку, за періоди до 01.01.2004 включається до стажу роботи на підставі свідоцтва про народження дитини.

Починаючи з 01.01.2004 час догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку зараховується до страхового стажу матері за умови, якщо особа доглядає за дитиною до досягнення нею трирічного віку, та за умови отримання допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

З 01.01.2005 цей період зараховується до страхового стажу за даними реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Для призначення дострокової пенсії за віком необхідно надати наступні документи:

  • заяву;
  • паспорт;
  • свідоцтво про шлюб заявника (у разі зміни прізвища);
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП);
  • трудову книжку та інші документи, що підтверджують набутий страховий стаж;
  • свідоцтва про народження дітей;
  • паспорти дітей (за наявності).

Відповідно до пункту 6 статті 1 Закону України від 01.06.2000 № 1767-ІІІ «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» (https://t1p.de/qnxgy) матерям, які народили п’ятьох або більше дітей та виховали їх до шестирічного віку (при цьому враховуються діти, усиновлені в установленому законом порядку), до розміру пенсії призначається надбавка — пенсія за особливі заслуги перед Україною в розмірі від 35 % до 40 % прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб (залежно від кількості дітей).

Якщо у разі смерті матері або позбавлення її батьківських прав виховання дітей до зазначеного віку здійснювалося батьком, право на пенсію за особливі заслуги надається батьку.

Перевірити свій стаж та подати заяву на призначення дострокової пенсії можна через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України https://portal.pfu.gov.ua

Відеоінструкцію, як подати заяву на призначення пенсії онлайн, дивіться за посиланням https://t1p.de/2begb

Більше новин та актуальної інформації — на вебресурсах Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області:

 сайтhttps://www.pfu.gov.ua/dn

 фейсбук-сторінкаhttps://www.facebook.com/dn.pfy

 телеграм-каналhttps://t.me/PensFond_dn

 ютуб-каналhttps://www.youtube.com/@gu_pfu_dn

 інстаграмhttps://www.instagram.com/gu.pfu.dn

 TikTokhttps://www.tiktok.com/@gu_pfu_dn

 

За матеріалами Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій

Назад до розділу

Опитування

Яку інформацію Ви найчастіше шукаєте на Smart-порталі?

47,06%

23,53%

17,65%

11,76%

Триває до 31/12/2020

Останні новини з категорії:

ic

Як бути в курсі останніх новин?

Підпишіться на email розсилку, щоб отримувати найоперативнішу інформацію