ПРО ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ У ЗВ’ЯЗКУ ЗІ ЗМІНОЮ ПРОЖИТКОВОГО МІНІМУМУ З 1 ТРАВНЯ 2016 РОКУ

19.04.2016 15:10

Пенсійний фонд

З першого травня 2016 року відбудеться перерахунок пенсій у зв’язку з підвищенням розміру прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб з 1074 до 1130 грн. У разі зміни розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, пенсіонеру не потрібно звертатись до органів Пенсійного фонду із відповідною заявою. Такий перерахунок здійснюється автоматично.

Згідно з статтею 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» з 1 травня 2016 року прожитковий мінімум складатиме 1130 грн.
У зв’язку з цим з 01.05.2016 року буде підвищено мінімальний розмір пенсії, обчислений відповідно до статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та підвищення до пенсії за понаднормовий стаж. Зазначений перерахунок буде проведений пенсіонерам, які не працюють.
Пенсіонерам, які працюють (провадять діяльність, пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування) після звільнення з роботи або припинення такої діяльності пенсія перераховується з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом на дату звільнення з роботи або припинення такої діяльності.
Що стосується інших пенсійних виплат, надбавок і підвищень до пенсії, які встановлені у відсотках до прожиткового мінімуму, то вони також перераховуватимуться із збільшенням прожиткового мінімуму. Зокрема, це:
мінімальні розміри пенсій по інвалідності учасникам ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи; мінімальні розміри пенсій шахтарям; державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни, пенсії за особливі заслуги перед Україною.