РЕЗУЛЬТАТИ РОБОТИ КРАСНОАРМІЙСЬКОГО ОБ’ЄДНАННОГО УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ У СФЕРІ ЗАПОБІГАННЯ ТА ВИЯВЛЕННЯ КОРУПЦІЇ ЗА І КВАРТАЛ 2016 РІК

31.03.2016 15:09

Пенсійний фонд

Управлінням протягом І кварталу 2016 року проводилась певна робота по виконанню заходів у сфері запобігання, протидії та виявлення корупції. Для підвищення рівню здійснення контролю за дотриманням антикорупційного законодавства та своєчасним реагуванням на правопорушення у разі їх виникнення забезпечено своєчасне отримання та доведення до відома працівників управління змін до діючого законодавства та нормативно-правових актів з питань проходження державної служби.

З метою запобігання корупції, виявлення та припинення її проявів, державними службовцями ретельно вивчаються Закон України «Про запобігання корупції» із змінами, Закон України «Про очищення влади» та інші нормативно-правові антикорупційні акти. Так, протягом кварталу питання запобігання корупції розглядалося на апаратних нарадах 5 раз, проведено 4 технічних навчання зі спеціалістами управління. Було проведено навчання з працівниками управління на тему «Основні аспекти Закону України „Про запобігання корупції“, Правила етичної поведінки державного службовця та сумлінне виконання своїх службових обов’язків» та за підсумками навчання проведено тестування працівників на знання Закону.
Здійснено низку практичних заходів щодо поліпшення стану справ з питань попередження корупційних проявів серед державних службовців управління: всім державним службовцям надані роз’яснення на поставлені питання стосовно внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» та Кодексу України про адміністративні правопорушення. Особливу увагу державних службовців приділено основним принципам запобігання і протидії корупції, обмеженням щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, обмеженням щодо використання службового становища, обмеженням (забороні) в одержанні подарунків у зв’язку з виконанням ними функцій держави, обмеженням щодо роботи близьких осіб та урегулюванням конфлікту інтересів.
В управлінні відповідно до вимог антикорупційного законодавства забезпечено прозорість і відкритість у роботі з кадрами та заміщенні вакантних посад, що відбувається шляхом добору працівників з кадрового резерву або за іншими процедурами, передбаченими законодавством. Проведено аналіз та визначено перелік посад з підвищеним корупційним ризиком.
Всі державні службовці особисто попереджені про кримінальну, адміністративну, цивільно-правову та дисциплінарну відповідальність за вчинення корупційних правопорушень особисто під розпис, а також про те, що всі відомості про осіб, яких притягнуто до відповідальності за вчинення корупційних правопорушень заносяться до Єдиного реєстру.
На стендах в управлінні розміщено Кодекс державного службовця та Попередження про спеціальні обмеження, встановлені чинними Законами України щодо прийняття на державну службу та її проходження.
Ведеться дієвий контроль за цільовим використанням коштів, чітким дотриманням державними службовцями фінансової дисципліни, своєчасним реагуванням на виявлені порушення.
З особами, які претендують на заміщення вакантних посад державних службовців в управлінні, проводяться співбесіди по роз’ясненню вимог Законів України «Про державну службу», «Про запобігання корупції» та Етичних правил поведінки державного службовця щодо встановлених ними обмежень, а також відповідальності за їх порушення під час вступу на державну службу та її проходження.
Випадків порушень антикорупційного законодавства працівниками управління (в тому числі за результатами перевірок декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру та інших контрольних заходів) протягом 2015 року не було. Протягом кварталу було перевірено 129 декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру працівників управління за 2015 рік, у тому числі і звільнених працівників.
Проведення перевірки згідно Закону України «Про очищення влади» здійснюється згідно законодавства та в установлені строки. Запити направлено по 162 особам, з них 120 осіб пройшли перевірку, порушень не встановлено.
Робота управління у сфері запобігання та виявлення корупції, основні розділи Закону та Правила етичної поведінки державних службовців транслюється по телевізійному моніторі, встановленому в управлінні, у вигляді слайд-презентації.
Щокварталу здійснюється аналіз надходжень звернень юридичних та фізичних осіб по фактам корупції. За результатами проведеної роботи у 2016 році в управлінні не виявлено конфлікту інтересів та фактів, які б свідчили про вчинення корупційних правопорушень.

Адміністрація Красноармійського
об’єднанного управління