• Пошук по сайту
  • Пошук по документах

Оголошення

Не рубай ялинку!

 

https://loda.gov.ua/cache/thumbnails/7/74a/_1607936219_593x311_3_0_nw.jpeg

 

               Напередодні новорічно-різдвяних свят лісові насадження зазнають непоправної шкоди, адже попит на живі ялинки сприяє вирубуванню хвойних дерев.

            З метою попередження самовільних рубок, безконтрольного перевезення та реалізації ялинок у період підготовки до нового 2022 року на Донеччині розпочато операцію «Новорічна ялинка-2021». Державною екологічною інспекцією у Донецькій області спільно з правоохоронними органами та державною лісовою охороною створені мобільні групи, які під час проведення перевірок виявлятимуть порушників як в лісі, так і на ринках та автошляхах.

            Згідно зі статтею 65 КУпАП, незаконна порубка і пошкодження дерев або чагарників; перевезення, зберігання незаконно зрубаних дерев або чагарників; знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняка природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі від 510 до 1020 грн на громадян і від 2550 до 5100 грн на посадових осіб збитки. Відповідно до статті 88-1 КУпАП порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу (новорічних ялинок) без документів, що підтверджують законність іх придбання, тягне за собою накладення штрафу від 510 до 1700 грн. з конфіскацією об’єктів рослинного світу. За шкоду, заподіяну лісу внаслідок самовільної рубки хвойних насаджень розраховуються збитки згідно «Такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу», затверджених Постановою Кабінету міністрів України від 23.07.2008 року № 665.

          Покровська міська рада закликає мешканців громади берегти хвойні насадження – не купувати новорічні ялинки сумнівного походження, не сприяти незаконному промислу, який завдає шкоди довкіллю.

СПАЛЮВАННЯ СУХОЇ ТРАВИ – ЗЛОЧИН ПРОТИ ПРИРОДИ!

               Шановні мешканці Покровської міської територіальної громади!

Відділ екології, клімату та енергозбереження Покровської міської ради нагадує мешканцям про заборону спалювання сухої трави, стерні, залишків рослинності, сміття та побутових відходів.

Ігнорування громадянами правил пожежної безпеки при спалюванні сміття і сухої рослинності, необережному поводженні з вогнем під час перебування на відкритих територіях призводить до різкого зростання кількості пожеж у екосистемах. Такі пожежі швидко поширюються, особливо у вітряні дні, загрожують знищенню будівель та споруд житлового сектору, об’єктів господарювання, зелених насаджень та інше. Крім того, вогонь знищує комах, потомство тварин, рослини, бактерії, мікроорганізми, які утворюють родючий шар землі. Внаслідок цього значно погіршується якість ґрунту, посилюються процеси ерозії і деградації земель, руйнується екосистема поля.

Також нагадуємо про небезпеку для здоров’я людей, яку завдає вдихання диму від спалюваного листя та рослинності, і особливо – відходів. При згорянні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, угарний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин. З травою як правило горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери.

          За спалювання сухої рослинності передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Так, за випалювання стерні, луків, пасовищ, рослинності чи листя на землях сільськогосподарського призначення тощо передбачені штрафи (за ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення) у розмірі від 3 060 грн до 6 120 грн для громадян та від 15 300 грн до 21 420 грн для посадових осіб.

          Якщо спалювання сухої трави відбулось у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, тоді штрафи будуть вищими. Зокрема, за такого типу порушення громадяни заплатять 6 120 – 12 240 грн, а посадовці від 21 420 грн до 30 600 грн.

             Згідно зі статтею 245 Кримінального кодексу України, можна отримати штраф, обмеження волі, або навіть позбавлення волі за знищення чи пошкодження лісів, рослинності навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом. Зокрема, за такі порушення заплатять від 91 800 до 153 тис. грн штрафу. Також за ці ж дії передбачено обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

           Якщо ж такі дії призвели до загибелі людей чи тварин, або інших тяжких наслідків, то винуватця можуть позбавити волі на строк від п’яти до десяти років.

          Якщо ви бачите, що горить суха трава підпал має бути негайно припинений. Ми рекомендуємо негайно загасити полум’я підручними засобами, а якщо це неможливо – викликати пожежних (101).

 

Що ж робити з опалим листям?

Найбільш дружнім по відношенню до довкілля шляхом утилізації опалого листя є компостування. Найціннішою характеристикою компосту є великий вміст у ньому необхідних рослинам хімічних сполук. Щорічне прибирання листя в парках призводить за 20 років до 50%-го зниження приросту деревини. Те саме відбувається і на присадибних ділянках, в садах.

         Для компостування листя складають у купи шириною 2 м і висотою до 1,7 м. в основу купи вкладають до 25 см шар землі. Кожен з шарів листя не має перебільшувати 30 см. На цю ж купу можна скидати пташиний послід, харчові рештки. Кожен з шарів присипають землею. Протягом літа компост 2-3 рази перелопачують. Компост вважається готовим, якщо перетворився на однорідну темну розсипчасту масу. При літній закладці компост дозріває за 2-3 місяці, при осінній – за 6-8. Аналогічно, компостування можна проводити в траншеях глибиною до 1 м і шириною 1,5 м. Траншейне компостування більш зручне з міркувань того, що при ньому компост рівномірно зволожується і не пересихає.

Використовувати компост в якості добрива можна вже через рік після закладки. Його корисні властивості зберігатимуться ще 4 роки. Корисне використання компосту в якості прикореневої підкормки дерев і кущів.

 

Опитування щодо екологічних проблем територіальних громад

ГО "Асоціація Громадських Радників України" у партнерстві з Міністерством енергетики та захисту довкілля України, Державною Екологічною Інспекцією України та Професійною Асоціацією Екологів України (ПАЕУ) проводить опитування фахівців органів місцевого самоврядування для визначення найбільш актуальних екологічних проблем територіальних громад України.

На основі отриманих відповідей буде створено навчальну програму для підвищення рівня кваліфікації та компетенції в зазначених респондентами тематиках. Ця програма має стати путівником для місцевого самоврядування у вирішенні різних питань захисту довкілля.

Анкета 

Увага! Триває подання декларацій про відходи за 2019 рік

УВАГА! НАГАДУЄМО ПРО ПОДАННЯ ДЕКЛАРАЦІЙ ПРО ВІДХОДИ за 2019 рік!

Департамент екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації нагадує, що суб’єкти господарювання у сфері поводження з відходами, діяльність яких призводить виключно до утворення відходів, для яких показник загального утворення відходів становить від 50 до 1000 умовних одиниць,  до 20 лютого року, що настає за звітним (тобто, до 20 лютого 2020 року подаються декларації за 2019 рік) подаютьдекларацію про відходи (далі — декларація) за формою згідно з додатком до постанови Кабінету Міністрів України від 18.02.2016 року № 118 «Про затвердження Порядку подання декларації про відходи та її форми».

Звертаємо увагу, що подання декларації про відходи через електронну систему здійснення дозвільних процедур у сфері поводження з відходами, порядок функціонування якої визначено наказом Мінприроди України від 18.05.2016 № 186, значно зменшує кількість затраченого часу та дозволяє подати її у будь-якому місці, у зручний для суб’єкта господарювання час, без обмеження протягом 2020 року.

З покроковою інструкцією щодо подачі електронної декларації про відходи можна ознайомитися за посиланням:http://e-eco.gov.ua

Розпочати роботу необхідно з визначення Пзув (показник загального утворення відходів), який є критерієм подачі декларації про відходи. Для цього необхідно скористатися калькулятором, який знаходиться на головній сторінці сервісу. Якщо розмір Пзув виявився від 50 до 1000, необхідно продовжити роботу натиснувши «Подати декларацію про відходи», якщо Пзув менше 50 — декларація не подається.

Перед тим, як розпочати процес подачі декларації про відходи необхідно впевнитись, що проведено всі попередні розрахунки для заповнення декларації та отримано ключі для накладання електронного цифрового підпису (далі-ЕЦП). Як отримати ЕЦП можна дізнатися на головній сторінці сервісу за посиланням http://e-eco.gov.ua

Звертаємо увагу, що пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів Україні від 18.02.2016 № 118 визначено, що якщо суб’єкт господарювання має у своєму складі філії або інші відокремлені підрозділи без статусу юридичної особи, які провадять свою діяльність у різних регіонах (у межах певної адміністративно-територіальної одиниці) України, такий суб’єкт господарювання подає декларацію за місцем провадження діяльності філією або іншим відокремленим підрозділом.

Відповідно до роз’яснень Мінприроди України, реєстрація декларацій здійснюється по кожній філії або іншому відокремленому підрозділу окремо, але із введенням коду КОАТУУ за місцем провадження діяльності філією або іншим відокремленим підрозділом та у «назва суб’єкта господарювання» зазначається юридична особа, а поряд у дужках — найменування філії або іншого відокремленого підрозділу.

Увага! Порядок внесення змін у паспорти місць видалення відходів

УВАГА! ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ПАСПОРТІВ МІСЦЬ ВИДАЛЕННЯ ВІДХОДІВ (МВВ)

Відповідно до пункту 19 постанови Кабінету Міністрів України від  3 серпня 1998 року № 1216 «Про затвердження Порядку ведення реєстру місць видалення відходів» щорічно паспорти місць видалення відходів (далі – МВВ) підлягають перегляду за результатами спостережень, контрольних замірів, додаткових робіт тощо  і погоджуються Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими держадміністраціями.

Главою 3 наказу Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України від 14 січня 1999 року № 12 «Про затвердження Інструкції про зміст і складання паспорта місць видалення відходів» (із змінами) визначено, що для оперативної обробки, передачі та зберігання даних паспортів МВВ на електронних носіях використовуються їх електронні версії. Електронні версії паспортів МВВ заповнюються відповідно до зразків файлів, які опубліковано на сайті Мінприроди України за посиланням https://menr.gov.ua/news/27521.html.

Власники МВВ подають електронні версії паспортів МВВ при їх затвердженні та щорічному перегляді Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям.

Отже, власник МВВ, при зверненні до департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації щодо затвердження паспорту МВВ чи внесення змін до раніше затвердженого паспорту МВВ за підсумками діяльності за 2019 рік, до звичного пакету документів на паперовому носії, повинен додати електронну версію паспорту (за вказаним вище зразком).

За додатковою інформацією щодо порядку затвердження паспортів МВВ, внесення щорічних змін та заповнення електронної версії паспорту МВВ необхідно звертатися до відділу поводження з відходами департаменту.

Контактний телефон: 095-644-25-25

Увага! Порядок внесення змін до реєстрових карт ОУВ та ООУВ

УВАГА! ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО РЕЄСТРОВИХ КАРТ ОБ’ЄКТІВ УТВОРЕННЯ, ОБРОБЛЕННЯ ТА УТИЛІЗАЦІЇ ВІДХОДІВ (ОУВ ТА ООУВ)

Відповідно до пункту 15 постанови Кабінету Міністрів України від       31 серпня 1998 року № 1360 «Про затвердження Порядку ведення реєстру об’єктів утворення, оброблення та утилізації відходів» щорічно власники  об’єктів утворення, оброблення та утилізації відходів (далі — ОУВ  та  ООУВ)  подають Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським держадміністраціям дані про зміни у діяльності своїх об’єктів для внесення відповідних змін до реєстрових карт та реєстру.

Главою 5 наказу Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України від 17 лютого 1999 року № 41 «Про затвердження форми реєстрової карти об’єктів утворення, оброблення та утилізації відходів та Інструкції щодо її складання» (із змінами) визначено, що для оперативної обробки, передачі та зберігання даних реєстрових карт ОУВ та ООУВ на електронних носіях використовуються їх електронні версії. Електронні версії реєстрових карт ОУВ та ООУВ заповнюються відповідно до зразків файлів, які опубліковано на сайті Мінприроди України за посиланням https://menr.gov.ua/news/27521.html.

Власники ОУВ та ООУВ подають електронні версії реєстрових карт ОУВ та ООУВ при їх затвердженні та щорічному поданні даних про зміни Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям.

Отже, власник ОУВ та ООУВ, при зверненні до департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації щодо затвердження реєстрової карти ОУВ та ООУВ чи внесення змін за підсумками діяльності за 2019 рік до раніше затвердженої реєстрової карти ОУВ та ООУВ, до звичного пакету документів на паперовому носії, повинен додати електронну версію реєстрової карти (за вказаним вище зразком).

За додатковою інформацією щодо порядку затвердження реєстрових карт ОУВ та ООУВ, внесення щорічних змін та заповнення електронної версії реєстрової карти ОУВ та ООУВ необхідно звертатися до відділу поводження з відходами департаменту.

Контактний телефон: 095-644-25-25

Радіаційний стан забруднення атмосферного повітря на території м. Покровськ у 2021 році

 

 

         Аналіз радіаційного забруднення атмосферного повітря на території м. Покровськ здійснювався на основі даних спостережень, наданих Покровською міськрайонною філією Державної установи «Донецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України».

        Радіаційна обстановка на території міста була стабільною і знаходилася у межах природного радіаційного фону. Екстремально-високі рівні радіоактивного забруднення не спостерігалися. Рівень експозиційної дози гамма-випромінювання у 2021 році становив в середньому 12 мкР/год.

         В таблиці наведено середньомісячні результати спостережень.

 

Місяць вимірювання

Фактичний показник мкР/год

Нормативний показник мкР/год

Січень

11-12

Не більше 30

Лютий

11-13

Не більше 30

Березень

11-12

Не більше 30

Квітень

11-12

Не більше 30

Травень

13-14

Не більше 30

Червень

13-14

Не більше 30

Липень

12-13

Не більше 30

Серпень

12-13

Не більше 30

Вересень

12-13

Не більше 30

Жовтень

11-12

Не більше 30

Листопад

11-12

Не більше 30

Грудень

13-14

Не більше 30