• Пошук по сайту
  • Пошук по документах

Корисні посилання

Реєстр ОВД

Реєстр спрямований на забезпечення спрощення процедури проведення Оцінки впливу на довкілля (ОВД) нових проектів, підвищення рівня обізнаності громадян щодо потенційних проектів та пов'язаних з ними ризиків, а також забезпечення прозорості процесу прийняття рішень. Онлайн інструмент забезпечує фіксацію та оприлюднення даних щодо оцінки впливу потенційних проектів на навколишнє середовище та здоров'я людей, а також містить інформацію щодо рішень та заходів по зменшенню негативного впливу на довкілля від планованої діяльності. Реєстр містить відкриті дані для бізнесу та громадськості на всіх етапах процедури ОВД, що зменшує корупційні фактори під час процесу прийняття рішень і сприяє демократизації українського суспільства.

Інтерактивна екологічна мапа України

Інтерактивна мапа надає можливість громадянам надіслати звернення з геоприв’язкою та фотоматеріалами щодо виявлених місць стихійних сміттєзвалищ. Мінприроди забезпечить оперативне надходження такої інформації до місцевих органів влади, які відповідають за їх своєчасну ліквідацію. Інформація щодо статусу опрацювання звернення та відповідних заходів місцевих органів влади відображатиметься у персональному кабінеті.

Окремими шарами на карті показані дані реєстру місць видалення відходів та місць стихійних сміттєзвалищ.

Ліцензійний реєстр (поводження з небезпечними відходами)

Ліцензійний реєстр - це перелік суб`єктів господарської діяльності, які мають ліцензію на здійснення операцій щодо поводження з небезпечними відходами. У переліку наводиться інформація про суб'єкта госопдарювання, вид діяльності та перелік небезпечних відходів, строки дії чи аналювання ліцензії.

Даний перелік допоможе спланувати здійснення операцій щодо поводження з небезпечними відходами у межах діючого законодавства та економічної доцільності.

Міністерство енергетики та захисту довкілля

Міністерство енергетики та захисту довкілля - це центральний орган формування та реалізація державної політики у паливно-енергетичному комплексі, у сфері 

- охорони навколишнього природного середовища, екологічної та в межах повноважень, передбачених законом, біологічної і генетичної безпеки;

- геологічного вивчення та раціонального використання надр, поводження з відходами, з пестицидами та агрохімікатами;

- подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, радіаційного захисту, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів, охорони та раціонального використання земель;

 - здійснення державного геологічного контролю у сфері збереження озонового шару, регулювання негативного антропогенного впливу на зміну клімату та адаптації до його змін і виконання вимог Рамкової конвенції ООН про зміну клімату та Кіотського протоколу до неї, Паризької угоди;

- здійснення державного управління у сфері використання ядерної енергії та радіаційної безпеки.

 

Уряд Постановою від 18 вересня 2019 р. № 847  вніс зміни до деяких постанов Кабінету Міністрів та затвердив Положення про Міністерство енергетики та захисту довкілля у зв’язку з утворенням нового  Міністерства шляхом перейменування Мінприроди і реорганізації Міненерговугілля.

Департамент екології та природних ресурсів Донецької обласної Державної адміністрації

ДЕПР ДОДА забезпечує  реалізацію державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища шляхом впровадження та фінансування екологічних програм Донецької області.

Державна екологічна інспекція у Донецькій області

ДЕІ забезпечує державний контроль та нагляд за дотриманням вимог природоохоронного законодавства при здійсненні господарської діяльності.

Подати декларацію про відходи

Статтею 17 Закону України “Про відходи” встановлено, що суб’єкти господарської діяльності у сфері поводження з відходами, діяльність яких призводить виключно до утворення відходів, для яких показник загального утворення відходів від 50 до 1000, зобов’язані щороку подавати декларацію про відходи за формою та у порядку, встановленими Кабінетом Міністрів України. Показник загального утворення відходів (Пзув) - критерій обсягу утворення відходів, що розраховується за формулою:

Пзув = 5000*М1 + 500*М2 + 50*М3 + 1*М4,

де М1, М2, М3, М4 - маса в тоннах відходів 1, 2, 3 та 4 класів небезпеки відповідно.

Державна адміністративна послуга

 

Після 20.02.2020 скористатися онлайн подачею декларації про відходи неможливо, але ви можете подати декларацію про відходи через Центр надання адміністративних послуг виконкому Краматорської міської ради, вул. Богдана Хмельницького, 8,  м. Крамоторськ, Донецька обл., 84313, (06264)8-54-34, E-mail:cnap@krm.gov.ua.

Інформаційна картка адміністративної послуги (pdf)

Інформаційна картка адміністративної послуги (doc)

 

Бланки для реєстрації декларації про відходи:

Бланк Декларації (pdf)

Бланк Декларації (doc)

 

SaveEcoBot

Перший в Україні екологічний бот для агрегації даних про дозвільні документи та процедури забруднювачів довкілля, сплату екологічних податків та про якість повітря.

https://www.saveecobot.com/

Прогноз погоди

Прогноз погоди

В даний час прогнози погоди базуються на даних моделейGFS , ECMWF та NEMS від швейцарської компанії Meteoblue .

Викиди забруднюючих речовин стаціонарними джерелами

10 кроків до отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин

Карта пожеж

FIRMS Fire Map 

Дана карта дозволяє в  режимі реального часу переглядати повний архів пожеж із систем MODIS та VIIRS.