• Пошук по сайту
  • Пошук по документах

ЕСКО-механізм

Енергосервіс  - це комплекс заходів, які спрямовані на економію коштів за рахунок підвищення ефективності використання енергоресурсів. 

ЕСКО-механізм є ефективним інструментом залучення інвестицій в енергомодернізацію бюджетних установ, який поширений у країнах Європи і вже сьогодні застосовується в Україні.

Концепція енергосервісу полягає в тому, що енергоефективні заходи в будівлях бюджетних установ впроваджуються приватними  інвесторами – енергосервісними компаніями (ЕСКО). При цьому, ЕСКО, вкладаючи власні кошти в реалізацію енергоефективних заходів, несе фінансові ризики, бере повну відповідальність за якість робіт та зацікавлена в максимальній економії витрат на оплату комунальних послуг при збереженні комфорту перебування в приміщенні.

З метою підвищення енергоефективності бюджетних установ Покровська виконкомом Покровської міської ради було прийнято рішення щодо закупівлі енергосервісу на об’єктах підпорядкованих відділу освіти. Відділом освіти Покровської міської ради було проведено процедуру закупівлі згідно з чинним законодавством через систему прозоро та за результатами аукціону визначено переможця:  енергосервісну компанію ДТЕК ЕСКО.

В Покровську перші енергосервісні договори підписані наприкінці 2018 року.  На трьох об’єктах відділа освіти (два дошкільних навчальних заклади №11 та №43, а також гімназія) за кошти енергосервісної компанії ДТЕК ЕСКО було проведено модернізацію системи опалення, встановлені індивідуальні теплові пункти з автоматикою погодозалежного регулювання, реалізовано систему диспетчеризації та моніторингу споживання теплової енергії. 

Автоматика запрограмована на дотримання санітарних норм, та  в залежності від погодних умов буде сама регулювати, скільки тепла подавати в будинок, щоб в ньому не було ні холодно, ні занадто жарко. 

Планова економія сягатиме від 28,6% до 44,6% від базової потреби в тепловій енергії, що відповідає економії від 55 Гкал до 116 Гкал на рік.

Після закінчення енергосервісних договорів все обладнання та устаткування передається за актом-передачі у власність Замовника на безоплатній основі.


 

 Перелік об'єктів, що уклали енергосервісні договори у м. Покровську

 

Найменування закладу Строк енергосервісу Захід енергосервісу Ціна договору

Економія 

Заклад дошкільної освіти №11 5 років Встановлення ІТП 815 582,05 грн 32,2 %
Багатопрофільна гімназія 8 років Встановлення ІТП 698 408 грн 22,3 %
Заклад дошкільної освіти №43 8 років Встановлення ІТП 916 213,26 грн 31,9 %