• Пошук по сайту
  • Пошук по документах

Енергоменеджмент

Енергетичний менеджмент – це діяльність, що спрямована на забезпечення раціонального використання паливно-енергетичних ресурсів на підприємстві або в муніципалітетах, що дозволяє значно оптимізувати обсяги енерговитрат.

Світова практика показує, що підвищення енергоефективності досягається здебільшого за рахунок організаційних змін у системі управління енергогосподарством підприємства або міста. Запровадивши систему енергоменеджменту можна без великих фінансових втрат досягти значної економії енергії в 3-5% за 1-2 роки.

Енергоменеджмент включає в себе набір заходів, спрямованих на економію енергетичних ресурсів: моніторинг енергоспоживання, розробку енергетичних бюджетів, аналіз існуючих показників як основи складання нових бюджетів, розроблення енергетичної політики, планування нових енергозберігаючих заходів і т. д.

Як основний інструмент для здійснення енергоменеджмету у бюджетних установах міста Покровська, Родинське та смт. Шевченко використовується програмний продукт АІС "Енергосервіс". Він дозволяє проводити моніторинг усіх видів енергоресурсів, зокрема електроенергії, тепла, холодної води та енергетичних ресурсів для твердопаливних котелень, які використовуються будівлями підпорядкованих установ та закладів.

Збір даних показів лічильників проводиться щоденно в режимі онлайн в систему АІС "Енергосервіс", що дозволяє набагато швидше вносити інформацію про споживання без вставлення додаткових програм.