• Пошук по сайту
  • Пошук по документах

Єдність, що наближає мир: 9 травня українці відзначають День Європи

eye

339

09.05.2024 08:30

Новини громад

img

Це свято в Україні було запроваджено у 2003 і відзначалося у третю суботу травня, але вже другий рік поспіль українці  відзначають День Європи спільно з державами Європейського Союзу – 9 травня, як вияв усвідомлення нашої європейської ідентичності, нашої відданості ідеалам та цінностям демократії. 

Цю дату затвердили у 1985-му році на саміті Європейської ради в Мілані, оскільки 9-го травня 1950 року міністр закордонних справ Франції Робер Шуман запропонував створити нову форму організації держав у Європі у вигляді "наднаціональної спільноти". 

Метою такої спільности, за словами французького урядовця, було створення механізму попередження воєн, щоб їх не лише "не можна було уявити, а й вони були неможливими". 

Але на жаль, таке зло як війна прийшло на нашу землю. Прямо зараз тисячі українських Захисників та Захисниць б'ються за цінності, які закладені у підвалини об’єднаної Європи: права людини, людська гідність, демократія і верховенство права. 

Сьогодні, коли українці стали щитом на шляху загарбників і обламали зуби ординцям, які в імперському засліпленні почали марити вже не тільки Києвом і Львовом, але й Берліном і Парижем, Європа почула й зрозуміла Україну. Ми відчули справжню підтримку і невдавану симпатію. Європейський Союз стоїть пліч-о-пліч з Україною у нашій боротьбі проти російської агресії, а членство України в ЄС вже нікому не здається фантастичним.  

Синє європейське знамено з 12 зірками, що символізують повноту й досконалість майорить поруч з нашим синьо-жовтим стягом.

Назад до розділу

Опитування

Яку інформацію Ви найчастіше шукаєте на Smart-порталі?

47,06%

23,53%

17,65%

11,76%

Триває до 31/12/2020

Останні новини з категорії:

ic

Як бути в курсі останніх новин?

Підпишіться на email розсилку, щоб отримувати найоперативнішу інформацію